reklama
 
Nora Fridrichová: moje škola života

Nora Fridrichová: moje škola života

Milá Noro, už dvakrát jsi přišla pozdě na moji přednášku. Nemáš nějaký problém a nechceš si o něm promluvit? E-mail zněl jednoznačně.
reklama

Školné vyšlo na půl milionu, takže si moje profesorka hlídala, aby mě něco naučila. Bylo mi trapné jí přiznat, že se nám jen na koleji protáhl večírek a že doma mi to vždycky prošlo. Na její přednášku o historii lidských práv jsem pak už nikdy pozdě nepřišla.

Jako stipendistka britské vlády jsem se do Londýna přistěhovala ve svých pětadvaceti a příštích 12 měsíců pro mě bylo „školou života“. Nikdy vám nebudeme tvrdit, že máte hloupý názor, když si ho budete umět obhájit, říkali nám. Věty, které zní jednoduše a logicky, mi utkvěly v paměti proto, že mé zkušenosti s českým školstvím byly jiné.

Je to už deset let, co jsem na University of London studovala. Hodně jsem toho zapomněla, ale vím, že to nevadí. Další rada, kterou jsem v britské škole dostala, totiž byla, že není potřeba se věci biflovat zpaměti. Je nutné je pochopit jako princip a umět ho využít v praxi. Zbytek si najdu na internetu.

Nora Fridrichová

Nora Fridrichová, moderátorka pořadu 168 hodin na ČT, získala magisterský titul v oboru lidských práv na London University v Anglii.

V každé Studentě vám nově přineseme sloupek slavné osobnosti k tématům, která vás zajímají!

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější