POLE FITNESS: U tyče se vyřádíte víc než ve fitku

POLE FITNESS: U tyče se vyřádíte víc než ve fitku

Pole fitness je v současné době opravdu trendy a jeho obliba i v ČR prudce roste. Pokud jste si ještě tuto novinku nevyzkoušeli, možná vás k tomu rozhoupe rozhovor s Jitkou (absolventka VŠE, nyní pracuje jako Senior účetní v Mandarin Oriental Prague hotelu).

Pamatuješ si ještě, cos očekávala od první hodiny pole fitness, a jestli se očekávání naplnilo?

O pole fitness jsem se prvně dozvěděla od své kamarádky, která pole fitness kurzy jako první vyučovat. Je bývalou vrcholovou sportovkyní a určitě by se nenadchla jen tak pro něco. Tento sport mi prezentovala jako spojení tance, gymnastiky a posilování. Z první hodiny jsem byla nadšená. Naučily jsme se základní kroky, pohyby i první spin (otočka kolem tyče, během které se nohy nedotýkají země) – fireman, který byl pro mě obrovským vítězstvím :)

Co Tě na pole fitness baví nejvíc?

Nejvíc mě baví nové prvky, které se učíme. Díky tréninkovým materiálům (videa a fotky), které si pravidelně stahujeme na webu, mám možnost sledovat své pokroky, což mě motivuje k dalším výkonům. To, co mi na začátku připadalo nemožné, je s postupem času stále jednodušší. Také se mi líbí systém, jakým je Vertigo pole fitness program veden – např. díky tomu, že trénujeme v malých skupinkách, máme skvělou zpětnou vazbu i celkový přístup od trenérky, která dokáže lekci přizpůsobit každému na míru. Na hodinách je legrace a vzájemně se podporujeme – zejména u triků, které bolí, než si na ně zvykneme, a výjimkou nejsou ani modřiny.

Jak reagovalo okolí, když jsi jim oznámila, že se chodíš „točit k tyči“?

Přítel a kamarádi reagovali skvěle. Pokaždé, když se mi povedl nějaký prvek, posílala jsem jim videa a fotky a vždy to mělo neskutečný úspěch. V poslední době mi i kamarádi posílají odkazy týkající se pole fitness. Pravda, naši už tak nadšení nebyli, když mě viděli viset hlavou dolů… Sestra mi i napsala, že má o mě strach a že mi pořídí helmu na hlavu. A jak to vzal přítel? Přítel mě v tréninku od začátku podporuje. Jak jsem začala zvládat těžší prvky, trochu pochyboval, zda je vůbec možné, abych je dokázala, protože na fotkách vypadaly na první pohled už celkem „našláple“. Tak jsem ho vzala s sebou na soukromou hodinu, aby si to vyzkoušel.

Foto: Studenta

Jak se mu na tréninku vedlo? Co byla jeho silná stránka a kde jsi měla navrch ty?

Na hodině si vedl skvěle. Samozřejmě se neučil žádné otočky, ale silově náročnější statické prvky a musím uznat, že mu to opravdu šlo – v tom měl oproti mně rozhodně navrch. Zkoušel si i pár spinů, ale ty byly pro něj obtížnější na motoriku, takže to šlo určitě líp mně :) Ted už prý chápe, odkud se na mně berou ty modřiny!

Jak lekci hodnotil?

Lekce se mu líbila a dalšímu tréninku by se určitě nebránil. Sám uznal, že pole fitness není žádná sranda a že dokud si to člověk nevyzkouší na vlastní kůži, nemá tušení, o čem to je. U některých prvků jde především o překonání strachu, takže o adrenalin nouzi rozhodně nemáte. Taky se mi líbilo sledovat, jak se z každého „dobytého“ triku radoval jako já.

Jak dlouho se pole fitness věnuješ a koho je podle tebe vhodný a pro koho naopak ne?

Pole fitness se věnuji necelý rok a přestože jsem neměla žádné základy z gymnastiky, ani velkou páru, mám ze sebe dobrý pocit, co všechno jsem se naučila. Pokud do kurzu nastoupí silově a pohybově dobře vybavený sportovec, určitě na tom bude líp než ostatní, ale rozhodně platí, že pole fitness je pro každého, kdo se nebojí pár modřin a chce si na tréninku zamakat a taky se pobavit.

Více na www.vertigopolefitness.cz nebo na Facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější