Pop-punkoví Exots z Jablonce rozjeli podzimní turné

Pop-punkoví Exots z Jablonce rozjeli podzimní turné

Vyprodat haly, pobláznit tisíce fanynek a hlavně, dělat to, co je baví. To si před sedmi lety řekli kluci z Jablonce a založili si hudební kapelu Exots.  Minulý rok koncertovali s kapelami  Zoči Voči a zakázanÝ ovoce. Na jaře stáli na stejných podiích se slovenskými The Paranoid, kterým dělali předskokany. Po letních festivalech si ale neberou žádnou pauzu. Na otázky mi odpovídal baskytarista Martin „Béďa“ Bezdíček, který se navíc stará o organizaci koncertů.

Turné jste odstartovali v Brně. Jaký byl první koncert?

Hned na začátek jsme to rozjeli i s naším hostem, se studentským projektem z Plzně, který se jmenuje Glajstr Duo, a pak s námi celé turné absolvuje kapela Last Time. Bylo to super, moc jsme si to užili, lidi dobře reagovali. A na konec jsme ještě dobře zapařili.

Co se týče organizace turné, klape zatím vše podle tvých představ?

Začal jsem už na jaře přemýšlet o tom, jak bude turné vypadat. To samé už teď zase plánuji akce a program na příští jaro. Člověk musí přesně vymyslet sestavu měst, jak půjdou za sebou. Aby to bylo logický, třeba když se hraje v pátek a v sobotu, tak nesmí být města daleko od sebe. Pak obvolávám kluby. Někde to vyjde hned, někde musím vymýšlet i alternativy. S tím souvisí i shánění partnerů, nemůže to být celé jen na nás. A mediální podpora je samozřejmě také hodně důležitá.

Foto: Studenta

Vzpomeneš si na situaci, kdy ti vyloženě něco „kikslo“ a ty jsi byl nucen to na poslední chvíli řešit?

Ano, takových situací se během toho půl roku nahromadilo až kam. Třeba nám předem dohodnutý grafik na poslední chvíli odřekl zpracování plakátů. Tak jsem to musel řešit ze dne na den, protože jsem s ničím takovým nepočítal.  Ale na druhou stranu, nepotkalo mě nic nepřekonatelného. Kamarádi mi hodně pomohli.

V předešlých rozhovorech jsem se dočetla, že byste si chtěli zahrát s kapelou Chinaski. Už jste je oslovili?

Měli jsme takový nápad. V Jablonci otevřeli teď nový sál, a mě napadlo, že bychom tam vzali Chinaski, že bychom na ně sehnali peníze. Teď už na realizaci bylo pozdě, ale určitě se budeme snažit něco vymyslet a přivést je k nám do Jablonce v budoucnu.

Foto: Studenta

Ale zpátky k vašim současným akcím. Jak bys nalákal lidi, aby přišli na váš koncert?

Hlavní věc je, že rádi paříme. Naše koncerty jsou jedna velká party nejenom na podiu, ale také nás pak fakt potkávat se s ostatními na baru. Pokecáme si a popijeme. Rád poznávám nové lidi. Je to spíš o nějakém spojení, můžeme se seznámit a říct si spoustu zajímavých věcí. To si myslím, že studenty stejně nejvíc zajímá – že tam přijdou, mají tam kamarády, najdou si nové a u toho si poslechnou dobrou muziku.

Když už mluvíš o studentech, vy taky jste také vysokoškoláci. Jak jde časově skloubit škola a koncertování s kapelou?

Já tím žiju každý den, alespoň nějakou tu hodinu. S kapelou zkoušíme vždy před turné v Jablonci, odkud všichni jsme a snažíme se natrénovat repertoár, který pak hrajeme.  Občas je to časově náročné, ale už jsme na to zvyklí. Dokud to půjde, tak to budeme dělat.

Ještě se vrátím úplně na začátek, k názvu. Proč se vlastně jmenujete Exots?

Název vznikl z našich povah. Dlouho jsme přemýšleli nad tím, jak se jmenovat, až s názvem Exots přišel náš zpěvák Filip. Čím jsme starší, tak si říkáme, že to fakt má něco do sebe. My jsme totiž každej v něčem tak trošku divnej. Každej z nás je jinej, není to jako u ostatních kapel, kde jsou všichni typově stejní. A taky to vždycky nejvíc rozjedeme!

Na koncert kapely Exots a Last Time můžete vyrazit ještě v následujících termínech:

Foto: Studenta

Text: Kateřina Kadlecová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější