Chcete začít při studiu podnikat? ZKUSTE E-SHOP!
poweredbyexperts

Chcete začít při studiu podnikat? ZKUSTE E-SHOP!

Pracovní portály přetékají nabídkami brigád, ale málokdy zde najdete takovou, která splní vaše představy a očekávání. Dle posledních průzkumů je třetina těchto inzerátů neaktuálních nebo zprostředkovatel požaduje od studenta provizi z každé odpracované hodiny. Nabídka může být pro studenty nevyhovující třeba i z časových důvodů.

Na mysl vám poté přichází, zda je hledání brigády skutečně nadlidský výkon. Je opravdu o brigády taková nouze, nebo jen člověk špatně hledá? Copak neexistuje jiná možnost, jak si vydělat při studiu?

Pokud nechcete trávit svá studentská léta v nějakém výrobním závodě, případně někde na chmelu, pak je načase začít uvažovat o nějakém novém, moderním způsobu výdělku. V současné době je však velmi složité zkombinovat studium, přípravu na zkoušky, vypracování jednotlivých projektů a závěrečných prací a ještě k tomu najít vyhovující brigádu. Důležité je také to, aby měl student nejen čas na studium, ale také dostatek energie. Ono se to nezdá, ale taková noční směna dokáže s člověkem zamávat v každém věku.

Mohlo by být řešením podnikání?

Ano, mohlo, ale to může být pro nezkušeného studenta příliš riskantní. Vždyť takový student nemá žádné zkušenosti, žádnou praxi a mohl by rychle narazit. Od studentů se dozvídáme, že jejich představy o podnikání jsou velmi negativní, a to zejména z hlediska časové náročnosti a finančních rizik. Na jedné straně pro nezkušeného člověka může podnikání skutečně představovat mnohá rizika, na druhé straně máme moderní dobu a internet, a tím pádem se mnoho rizik dá s poměrně vysokou pravděpodobností předvídat a eliminovat.

Myslíte, že internet poskytuje dostatek informací a příležitostí k podnikání nebo přívýdělku? Jedná se o bezpečnou cestu, jak si vydělat? I to je relativní. Jak říká staré přísloví: „Kdo hledá, najde.“ Pokud se nakonec přece jen rozhodnete podnikat na internetu, můžete si vydělat relativně slušné peníze s minimem rizika. Základní rozhodnutí, které musíte jako student udělat, je zvážit obor podnikání. V podstatě takovou nejjednodušší cestou, jak relativně bez rizika začít podnikat na internetu, je e-shop. Navíc jako student a zároveň OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) do 26 let vykonáváte tzv. vedlejší činnost, pro kterou platí, že v prvním roce podnikání nemusíte platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění.

Foto: Studenta

V případě, že se rozhodněte zřídit si e-shop, je vhodné pouvažovat, zda je pro vás výhodné programovat si ho sám, což je časově velmi náročné. Nebo můžete využít nějaké krabicové řešení, což je v současné době velmi populární. Taková krabice znamená, že si e-shop na internetu jednoduše pronajmete, máte to bez starostí a okamžitě funkční.

Navíc je snadné se k takovému řešení dostat, protože existuje mnoho firem, které takové produkty nabízí. Jak ale poznat tu správnou firmu? Pro vás jako pro studenta je ideální poohlédnout se po nějaké zvýhodněné nabídce. Právě teď můžete využít akci od firmy NetDirect, která vám až do 31. května 2014 nabízí speciální studentskou slevu 50 % na pronájem e-shopu FastCentrik/student.

Navíc takový e-shop za pár korun můžete využívat až po dobu 12 měsíců. A pokud budete potřebovat, FastCentrik vám poskytne kvalitní technickou podporu, pravidelné aktualizace zdarma a dobré rady (nad zlato), jak mít e-shop, který vydělává.

Pro studenty je provoz e-shopu dobrým způsobem, jak začít podnikat. Minimum rizika, časová flexibilita a dobrý přehled. Vyzkoušejte si studentský internetový obchod na 14 dní zdarma. Demoverzi spustíte za pět minut a můžete zkusit podnikat v podstatě okamžitě. Navštivte stránky www.fastcentrik/student a následujte nové trendy.

Myslete rychle, prodávejte rychle, buďte fast jako FastCentrik!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější