Hýčkáme studenty, kteří cestují (nejen) za studiem
poweredbyexperts

Hýčkáme studenty, kteří cestují (nejen) za studiem

Studenti cestují rádi a podle mnoha průzkumů mají na cestování nejvíc času. Cestování pro ně ale není dovolená – bývá zpravidla spojeno se studiem nebo s prací. Při  plánování zahraničních pobytů všichni studenti hledají výhody, programy a služby, které jim život v zahraničí ulehčí a zlevní. Dobře známé a mladými lidmi oblíbené a využívané jsou studijní programy Sokrates a Erasmus. Důvodů, proč s nimi vycestovat je bezpochyby mnoho, za zmínku rozhodně stojí to, že studijní či pracovní pobyt „se počítá“ do studia a že student neplatí žádné školné ani poplatky související s výukou. Ale jak je to s pojištěním?

Studovat? Cestovat? Pojistit – zdarma!

Účast ve studijních programech neznamená automatické pojištění zdravotních rizik na cestách. Pojištění je věcí každého jednotlivce a doporučuje se – stejně jako se běžně lidé pojišťují při cestě na dovolenou k moři či na hory.

Pro aktivní studenty do 26 let má ZP MV ČR „bonbonek“ - bezplatné cestovní pojištění po Evropě. Unikátní projekt zdravotní pojišťovny 211 se osvědčil již v loňském roce. Proto i letos platí, že pokud chtějí studenti ve věku od 15 do 26 let na zkušenou za hranice, mohou si vybrat jedno ze dvou zajímavých typů cestovního pojištění.

Ti, kdo chtějí vyjet studovat s programem Sokrates, Erasmus apod., mají zdarma cestovní pojištění E-Trip v délce až 180 dní.

Kromě toho mohou z fondu prevence čerpat příspěvek až 800 Kč na lékařskou prohlídku před studijní cestou do zahraničí.

Naprázdno nevyjdou ani studenti, kteří chtějí „jenom“ cestovat. Ti mohou rovněž zdarma využít cestovní pojištění až 60 dní. Příjemná by pro ně mohla být informace, že toto pojištění nemusí vyčerpat na jedinou cestu, ale mohou si ho rozložit na více cest v roce. Pojedou-li v roce do Evropy na víc než 60 dnů, doplatí si pouze rozdíl.

Foto: Studenta

Studium napříč Evropou, pojištění i v Africe

Studenti s Erasmem jezdí nejčastěji do Německa, následuje Francie, Velká Británie, Španělsko, Rakousko, Finsko, Nizozemí, Portugalsko, Itálie a Švédsko. V těchto zemích nabízí 211 „svým“ studujícím klientům neomezenou výši pojistného plnění na krytí léčebných výloh (podle pojistných podmínek). Zajímavostí je, že stejné podmínky jako pro Evropu platí i pro Egypt, Kypr, Maroko, Tunisko a Turecko.

Je jen na vás, zda si na cestu vezmete kufr do ruky nebo batoh na záda – jisté je, že se rozhodně vyplatí vyjet se „ZP 211 v zádech“.

K dalším výhodám pojištění E-Trip patří:

  • neomezené hrazení nákladů na převoz postiženého do ČR či repatriaci,
  • hrazení nákladů doprovázející osoby do 75 000 Kč,
  • bezúročná půjčka v případě finanční nouze až do 30 000 Kč,
  • proplacení nákladů na vydání nového cestovního dokladu do výše 1 250 Kč,
  • pojištění trvalých následků úrazů a smrti v důsledku úrazu ve veřejném dopravním prostředku až do výše 750 000 Kč,
  • pojištění mnoha sportů bez nutnosti navýšení základní sazby pojištění (vč. sportů lyžování a snowboard po vyznačených trasách, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3500 m n.m., windsurfing aj.).

Podrobné informace o možnostech pojištění najdete na www.zpmvcr.cz v sekci pojištěnci → produkty → cestovní pojištění pro studenty.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější