Welcome to the Jungle uvodni
poweredbyexperts

Nový obsah a zahraniční pracovní nabídky. Proudly se mění na Welcome to the Jungle

Jeden z největších hráčů na poli Employer Brandingu koupil letos v lednu Proudly. Nyní přichází plánovaný rebranding a přechod Proudly na novou platformu Welcome to the Jungle. Změní se jak vzhled firemních profilů, tak obsah webu. HR a recruiteři získají nový efektivní ATS systém pro správu náboru, uživatelé nový obsah a otevřené dveře do firem v zahraničí.

"Naše vize byla od počátku globální a spojení s francouzským Welcome to the Jungle je pro nás důležitým krokem k jejímu naplnění," říká Honza Klusoň, CEO Proudly a nyní Welcome to the Jungle v Česku a na Slovensku. 

Foto: Welcome to the Jungle

Ještě lepší obsah

"Přechod na platformu Welcome to the Jungle pro nás znamená hlavně nárůst obsahu. Naši uživatelé se mohou těšit třeba na spuštění rubriky pro lidi z IT Behind the code i na lokalizaci a převzetí řady webových seriálů a pořadů," popisuje Honza. "Jednou z vizí Welcome to the Jungle je od počátku vytvořit silné "work medium", které pomůže mladým lidem najít v práci smysl. Věříme, že právě nový a ještě kvalitnější obsah bude tou největší přidanou hodnotou pro naše uživatele," vysvětluje Honza Klusoň. Další výhodou je samozřejmě možnost hledat práci nejen v Česku a na Slovensku, ale také v zahraničí. Dosavadní firemní profily na Proudly získají nový kabát. 

O Proudly a Welcome to the Jungle

Proudly je první český online kariérní showroom. Vznikl v listopadu 2015 a přináší pracovní nabídky z více než stovky firem v ČR a od roku 2018 i na Slovensku. Firmy prezentuje zejména skrze firemní kulturu a audiovizuální obsah, kterým se snaží danou společnost přiblížit potenciálním uchazečům o práci. 

Welcome to the Jungle vzniklo v roce 2015 v Paříži a založili jej Jérémy Clédat a Bertrand Uzeel. Welcome to the Jungle se profiluje jako odborná mediální společnost, která produkuje multiformátový obsah s cílem inspirovat co nejvíce lidí k úspěšné kariéře a radosti z práce. Počátkem roku 2019 společnost koupila české Proudly, rozšířila tak svou působnost na Českou republiku a Slovensko a zároveň otevřela kancelář pro španělský trh v Barceloně.

Ještě lepší zkušenost kandidátů

"Naši členové z řad firem nově získají zdarma chytrý ATS systém (neboli "Applicant Tracking System"), který pomůže udělat jejich nábor přehlednější a efektivnější. Věříme, že to usnadní a zrychlí komunikaci s kandidáty, čímž firmy snadno zlepší svou Candidate Experience," popisuje CEO Klusoň. "S Welcome to the Jungle navíc vzniknou nové možnosti pro střední a malé firmy a podporu jejich Employer Brandu," slibuje a věří, že se tím podaří získat do "rodiny" i firmy, které dříve s členstvím váhaly. 

Foto: Welcome to the Jungle

20 milionů eur pomůže upevnit pozici v Evropě

Welcome to the Jungle získalo novou investici ve výši 20 milionů eur, tedy téměř půl miliardy korun. Tato částka napomůže Welcome to the Jungle k rozšíření do dalších zemí Evropy, vývoji nových nástrojů i podpoře nových kanceláří jako je právě ta česká, slovenská a španělská. "Ve hře jsou dále trhy jako Německo, Velká Británie či Polsko. Peníze poslouží i na rozvoj nových softwarových produktů, které pomohou společnostem zlepšit zaměstnaneckou zkušenost. Aktuálně můžeme mluvit třeba o Welcome home. Jedná se o intranet, který bude sloužit mimo jiné k vyladění onboardingových procesů," popisuje Klusoň.

Foto: Welcome to the Jungle

Trocha čísel na závěr

Na webu Welcome to the Jungle najdete aktuálně na 2 500 firemních profilů, zhruba 250 z nich tvoří profily španělských firem a 150 firem je z Česka a Slovenska. Web měsíčně navštíví na 1 milion uživatelů. Firmy už zde zveřejnily přibližně 150 000 pracovních nabídek a obdržely na ně na 2,5 milionu odpovědí. Vlastní ATS systém pro efektivnější nábor vyvinutý Welcome to the Jungle využívá na 4 000 firem. 

Foto: Welcome to the Jungle

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější