Pražský Majáles nabídne stage věnovanou pouze studentským kapelám

Pražský Majáles nabídne stage věnovanou pouze studentským kapelám

Nejen Kryštof či Mig 21 letos vystoupí před tisíci návštěvníky pražského Majálesu. Šanci oslovit davy dostanou poprvé i studentské amatérské kapely. Organizátoři pro ně spouštějí kvalifikační soutěž.

Získat prostor pro své hudební uskupení na Majálesu, který proběhne 30. dubna ve Stromovce, nebude tak složité. Internetová soutěž bude přístupná všem kapelám, které hrají vlastní tvorbu a jsou v ní alespoň dva studenti. Právo vystoupit získají ti, kteří vyhrají některé z těchto on-line hlasování: nejlepší kapela, nejlepší píseň, nejlepší klip, nejlepší zpěvák, nejlepší zpěvačka, nejlepší web, nejlepší text písně a také vítězové ze dvou doprovodných festivalů: Majáles Underground (22. a 27.4. v metru) a Okultění (27.4. v Karolinu).

„Vyplatí se probojovat do programu Undergroundu či Okultění. Šance v kvalifikaci se tak hodně zvýší,“ doporučuje Michal Šamánek, předseda pořadatelského sdružení StudentZone.

Kapely se musí registrovat emailem na kapely(at)majales.cz do konce pátku 16. dubna. Samotné hlasování pak začne následující pondělí a potrvá do 23. dubna. Podrobné soutěžní podmínky jsou zveřejněny zde.

Foto: Studenta

Erasmáci budou mít svůj jarmark

Studentská stage je výsledkem snahy organizátorů udělat festival co nejvíce studentským. „Již loni jsme proto zorganizovali jarmark studentských organizací. Měl úspěch, tak ho zopakujeme i letos. A přidáme ještě jeden jarmark – mezinárodní. Své země tam budou rozličným způsobem prezentovat příslušní zahraniční studenti,“ slibuje Martin Benda, mluvčí pražského Majálesu.

Čistě studentský ráz má i královské koruna, kterou tradičně dodávají studenti Atelieru K.O.V. Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Se širším programem, rozlepem plakátů či distribucí lístků pomáhají i studentské unie UK a ČVUT.

Foto: Studenta

Karlova Univerzita vysílá do královského souboje Hedu

Vyvrcholením největšího studentského festivalu v zemi bude tradiční volba krále. Letos se však může poprvé stát, že si studenti zvolí ženu - královnu. Studenti Karlovy Univerzity totiž do bojů vyslali studentku sociologie Hedu. Je přitom známa jako sběratelka funkcí: vede časopis studentů FSV UK Sociál, je provozní ředitelkou mediální skupiny UK media, barmankou studentského klubu K4 a ode dneška i tajemnicí Studentské komory Rady vysokých škol.

Kandidáti z ostatních vysokých či středních škol budou definitivně známi v pondělí 12. dubna.

foto: Martin Kolář, www.ukacko.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější