Prváci čtyř pražských škol si vytvořili FB skupiny

Prváci čtyř pražských škol si vytvořili FB skupiny

Studenti prvních ročníků pražských vysokých škol vytvořili skupiny na facebooku a začínají se sdružovat. Vzniká nový trend, nebo jde jen o osamocený výstřel do tmy?

Studenti prvních ročníků UK Praha, ČVUT, ČZU a VŠE se spojili a vytvořili si FB skupiny.

Toho si asi na mohl všimnout kdokoli, kdo na Facebook občas zabrousí. Težko hovořit o nějaké zlomové události, interaktivita právě této sociální sítě a její masové rozšíření si o něco podobného říkají už delší dobu, přesto jsme doposud nějakou výraznější aktivitu v této oblasti nepozorovali. Pokud právě nastupujete do školy, mohly by pro vás tyto skupiny být příležitostí, jak se dozvědět o všemožném dění na vaší VŠ. V některých skupinách už se čile prodávají skripta, dohazuje bydlení, sdílejí zkušenosti z kolejí a podobně.

Další masivní vyžití takto vytvořených skupin pravděpodobně nastane se začátkem zkouškového období, protože to je vždycky doba, kdy se studenti proberou z delíria alkoholových večírků a začnou shánět zápisky z přednášek, zadání zkouškových testů a spoustu dalších informací. Facebook koneckonců ve vysokoškolském prostředí vznikl, takže se k němu tímto způsobem zase tak trochu vrací.

Namátkou jsme vyhledali skupiny prváků čtyř největších pražských škol:

Pokud chcete abychom napsali i o FB skupině vaší školy, připiště ji do komentářů, můžeme doplnit.

Foto: FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější