Rapcitace: když se sejde poezie a rap

Rapcitace: když se sejde poezie a rap

Dva na první pohled neslučitelné žánry mohou budit stejný dojem, jako kdyby si princezna zlatovláska vzala za muže Hagrida. Ale co když si ti dva vymění vzájemné sympatie a půjdou spolu ruku v ruce prvomájovým borovým hájem, kde hrdliččin bude zvát ku lásce hlas?

Abychom to celé trochu přiblížili… Rapcitace je symbiotické propojení květnaté a křehké poezie s nekompromisními a přísnými rapovými texty. Poprvé se představila loni touhle dobou na událostech Red Bull Máchův Brookyn a po úspěšném odrecitovánína všech zastávkách se po roce opět vrací na scénu.

Pokud máš pocit, že v tobě dříme ono pověstné básnické střevo, je nejvyšší čas své vlohy naplno využít. Stačí si vybrat čtyři nejoblíbenější české nebo slovenské rapové písně a přihlásit se na některý z pěti eventů, které jsou k dohledání na redbull.cz/brooklyn. Pak budeš mít přesně minutu na to, snažit se svůj přednes vytáhnout na recitační špici tak, aby na tebe byl hrdý i sám Mácha, ale hlavně, aby ses zalíbil porotě víc než tvůj soupeř. A že porota není nějaký zpruzený učitelský sbor, ti napoví ambasador letošního ročníku - Kato, který projede všechny zastávky.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Boj o titul probíhá formou battlu, soutěžící proti sobě staví pavoukový systémem. Kostýmy a jiné rekvizity jsou brány jako součást vystoupení a ačkoliv nejsou povinné, mohou ovlivnit verdikt poroty. Cílem je tedy zvládnout roli po všech stránkách.

Vítězové z jednotlivých zastávek automaticky postoupí do velkého finálev Bratislavě, kde zkříží své poetické meče. Nejudatnější rapcitátor bude královsky odměněn a hlavně mu bude patřit věčná rapcitační sláva. Tak co, máš na to?

Text: Tereza Váchalová

Foto: oficial

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější