Slavné Primátorky slaví 100 let, třetím rokem patří i studentům

Slavné Primátorky slaví 100 let, třetím rokem patří i studentům

Stejně jako má Petřín rozhlednu, Václavské náměstí Muzeum a Pražský hrad Chrám sv. Víta, má pražská Vltava Primátorky ČSOB Pojišťovny. Tradiční veslařský závod, který se odehraje v samém srdci hlavního města letos už posté, slaví významné jubileum. Jede se od 7. do 9. června 2013, dobře si to datum zapište.

Oslavu výročí doprovodí knižní publikace mapující celou historii veslování na Vltavě a také účast posádky Cambridge, ve které se poprvé představí Čech, úspěšný student ČVUT Milan Bruncvik. „Doposud jsem jel vždy v posádce Dukly,“ přiznává. A že všechny jeho účasti byli vítězné, nemusí ani dodávat, vždyť Dukla vyhrála 33 posledních ročníků Primátorek. Letos by to mohla právě Cambridge změnit. „Uvidíme, bylo by to pěkné. Dukla je však v Praze doma a Vltavu lacino nepustí,“ uvědomuje si Bruncvik.

Výstava historických fotografií, závody na veslařských trenažérech, autogramiáda osobností a mnoho dalších atrakcí bude v rámci doprovodného programu přímo na náplavce Rašínova nábřeží. Pevnou součástí programu se navíc stalo klání vysokoškolských posádek pod názvem Univerzitní osmy ČSOB Penzijní společnosti, které se uskuteční už v pátek 7. června 2013 od 18 hodin. Na něj naváže koncert a zábavný program do pozdních večerních hodin.

Právě na tento den se soustředí pozornost studentů, jejichž spolužáci si to budou rozdávat na Vltavě v osmiveslicích. Zatímco oni se budou potit pod Vyšehradem, na ostatní bude čekat na náplavce Rašínova nábřeží bohatý doprovodný program, včetně závodů na veslařských trenažérech a koncertu.

Foto: Studenta

Univerzitní osmy míří mezi studenty, ti soutěží o zájezd do Itálie a hodinky Prim

Vltavu sice na chodby vysokých škol pořadatelé závodu univerzitních osem nedostanou, ale atmosféru z prostředí slavných Primátorek ano. Alespoň pokud jde o závodění a zábavu, která slavnou tradici doprovází. V pondělí a úterý 6. a 7. května se v atriu Stavební fakulty ČVUT otevře Zóna univerzitních osem, věnovaná závodu studentů, který bude letos potřetí součástí Primátorek.

Závody na trenažérech, tipovací soutěže, vysílání na LCD obrazovce, hudba, fatboye k posezení. Koutek jako stvořený pro aktivní odpočinek během školního dne pro všechny studenty, to bude Zóna univerzitních osem. Ta jako první zamířila v dubnu na Českou zemědělskou univerzitu a následně na VŠE.

Kdo bude chtít, může si jízdu na veslařském trenažéru vyzkoušet a vyhrát zajímavé ceny. Ti nejrychlejší dostanou poukázky na zboží Gant a ten úplně nejlepší hodinky Prim v hodnotě 10 tisíc korun. Probíhat bude také tipovací soutěž o zájezd do Itálie.

Kdo nestihl ČZU a VŠE, může to dohnat tento týden na ČVUT a následně na FTVS UK. Každý má možnost změřit své síly se spolužáky, okusit atmosféru závodu na Vltavě, zkrátka si jednoduše zablbnout a pobavit se.

I když samotné Primátorky startují až 7. června, pro studenty začaly už v dubnu a pokračovat budou až do konce letního semestru, kdy vyvrcholí samotnými závody.

Primátorky ČSOB Pojišťovny

Tradiční veslařské závody zaštítěné primátorem hlavního města Prahy. Poprvé se jely už v roce 1910 a s výjimkou let 1914 až 1918 se konají nepřetržitě. Jde tedy o jeden z nejstarších a nejtradičnějších sportovních podniků nejen v ČR, ale i v celé Evropě.

Lodě startují u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem. Naprostým unikátem této trati je drobná zatáčka, kterou lodě musí projet okolo Vyšehradské skály vystupující do Vltavy.

Od pátku do neděle 7. až 9. června 2013 se pojede jubilejní, stý ročník

Univerzitní osmy ČSOB Penzijní společnosti

Závod studentů UK, ČVUT, VŠE, ČZU, UJEP a britské Cambridge, to bude letošní, 3. ročník Univerzitních osem, který se bude konat v pátek 7. června. Souběžně s ním bude na náplavce Rašínova nábřeží pokračovat soutěž v jízdě na veslařských trenažérech. Večer zakončí studentský den hudební koncert a večerní party.

Více informací najdete na http://www.primatorky.cz/.

Text: Richard Valoušek

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější