Stahování dat a záloha profilu na Facebooku: Jak na to?

Možností nastavení účtu na Facebooku je tolik, že se v nich běžný uživatel pořádně nevyzná. Anebo o nich mnohdy ani neví. Věděli jste například, že si všechna svá data na facebooku můžete zálohovat? Víme jak na to!

Před nedávnem byla na Facebooku spuštěna nová funkce – stahování informací. Tato služba umožňuje uložit do počítače kopii uživatelských dat.  Jmenovitě se jedná o informace z profilu, změny statusů, nahrané fotografie a videa, seznam přátel, vytvořené poznámky, navštívené akce, odeslané/přijaté zprávy a veškeré komentáře, které jste vytvořili za své dosavadní působení na Facebooku plus komentáře přátel k vašemu nahranému obsahu.

Chcete-li mít tyto informace uložené ve svém počítači, navštivte položku Nastavení účtu-Stahování informací-Další informace, kde musíte nejprve potvrdit svou identitu zadáním hesla k účtu.

Po odeslání požadavku na datový soubor bude chvíli trvat, než bude vytvořen. Poté obdržíte upozornění na mail společně s odkazem na jeho stažení. Ještě než tak učiníte, připravil si pro vás Facebook takový malý kvíz ve stylu „identifikuj přítele na fotce“, aby bylo jasné, že jste oprávněný majitel.

Stažený datový soubor (ZIP archiv) coby váš off-line profil lze po rozbalení prohlížet klasicky přes webový prohlížeč, jeho struktura zhruba odpovídá on-line verzi. Obdobně jsou uspořádány i fotky, kde každý adresář koresponduje s jednou fotogalerií na Facebooku.

Zálohujte, zálohujte, zálohujte! Ať máte jednou co vyprávět vnoučatům! :-)

Jiří Pešek

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější