Studentský horoskop: Hvězdy radí, jak si naplánovat dovolenou

Studentský horoskop: Hvězdy radí, jak si naplánovat dovolenou

Oficiálně první letní a prázdninový týden je tady a je na čase, než nastoupíte na brigády nebo začnete hledat práci, si ještě naplánovat dovolenou. Hvězdy ví, jací jste a která dovolená je pro vás ta nejlepší. Rádi vás ve spolupráci s hvězdami inspirujeme.

Beran 21. 3. – 20. 4.

Přes svou pracovitost, chuť do práce a snahu stihnout všeho co nejvíc zapomínáte, drazí Berani, odpočívat. Dovolenou, prodloužený víkend na chalupě nebo výlet už nutně potřebujete. Vaší přirozeností je neustále zažívat nová a nová dobrodružství. Knihy rovnou zahoďte. To byste se unudili. Potřebujete sport, zábavu a u toho poznávat. Nabalte si třeba kolo, vezměte mapu míst, kde jste ještě nebyli a vyrazte na pár dní jen tak někam. Pokud v rodné domovině zůstávat nehodláte, jižní Francie je pro vás jako stvořená.

Býk 21. 4. – 21. 5.

Přiznejte se. Že vy se rádi hýčkáte? Hopsat po kopcích se spacákem na zádech není pro vás. Vy vyžadujete pohodlí, luxus a hlavně se o nic nestarat. Měli byste si vyrazit na pár dní mimo rušnou společnost. Nejlépe penzion někde v horách. Postačila by chalupa rodičů. A v této oáze klidu a bezstarostnosti se budete cítit jako v ráji. Prospěje vám i pobyt na sluníčku, takže hurá vytáhnout lehátka, vyprášit deky a sluňte se, co to jen půjde. V příštích dnech stejně nebudete mít co na práci.

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Cestování po světě není nic pro vás. Rádi vyrazíte po rodné domovině. Čtvrtek bude ideální den na podnikání výletů. Klidně sedněte na vlak a kupte si jízdenku do prvního místa, které vás napadne. Jen si nezapomeňte vzít s sebou mapu. Na mobil tento týden moc nespoléhejte. V první půli týdne totiž hrozí, že o něj přijdete. Není nic lepšího, a pro vás zábavnějšího, než spojení objevování místních krás s ochutnáváním zdejší gastronomie. Hýčkejte i svůj jazýček. Rozhodně ale nejezděte sami. Nejvíc si výlety užíváte ve dvou, tak s sebou vezměte třeba drahou polovičku nebo kamarádku.

Rak 22. 6. – 22. 7.

Na letošní letní dovolenou jste se těšili už ve chvíli, kdy ještě loňské léto nebylo u konce. Dovolené v letních měsících jsou pro vás balzámem na nervy. Nejraději máte lehárko u vody a to nejlépe u moře, ubytování v malém romantickém hotýlku, kde se nemusíte o nic starat. Jestli vaše konto skomírá, vyjeďte alespoň na přírodní koupaliště nebo si dopřejte pár hodin ve wellness. Hlavně si ale v těchto dnech na sebe ten čas udělejte. Máte rádi vše české, tak spojte rekrepobyt s nějakou kulturní památkou, kde jste ještě nebyli, a nejlépe s sebou vezměte i přátele nebo rodinu. Tak si to volno užijete nejvíc.

Lev 23. 7. – 22. 8.

Tak vy, drazí Lvíci, dovolenou potřebujete jako sůl a hlavně nutně potřebujete pár dní absolutně nic neřešit a nedělat. Výhodou je, že si průběžně na dovču šetříte, takže tento týden své úspory s čistým srdcem probenděte za výlety, relaxační pobyty, výstavy, no prostě za cokoli u čeho jste schopni odpočívat. Na last minute zapomeňte. Vy potřebujete víc a hlavně nic neuspěchat. Balení kufrů ve spěchu a odjezdy na rychlo přímo nesnášíte, takže do úterý si nechte čas na rozmyšlenou a ve čtvrtek vystartujte. O víkendu vás čeká spousta nových a příjemných zážitků.

Panna 23. 8. – 22. 9.

I v plánování dovolené a prázdnin se odráží vaše pečlivost a systematičnost. Přesně máte rozplánováno, kolik a za jaké období chcete utratit. To, co budete příští týden dělat nebo kam se pojedete podívat, se bude rapidně odvíjet od vašeho týdenního budgetu. Pokud máte na účtu dostatek úspor, tak byste se mohli podívat do zahraničí. Podle hvězd by se vám nejvíc líbilo třeba ve Švýcarsku nebo v Mexiku, ale nepohrdnete ani Chorvatskem. Tak hurá sbalit kufry, zamrkat na rodiče, ať vám na pár dní půjčí auto, k prasknutí jej nacpěte bagáží a přáteli, dotankujte nádrž a tradá na dovču.

Váhy 23. 9. – 23. 10.

Přímořská letoviska, davy lidí ve frontách na vstupenky nebo přeplněná koupaliště, to není nic pro vás. Když už máte odpočívat, chcete svůj klid a nejlépe dělat činnosti, na které jste během roku neměli čas, a moc by vás bavily. Sbalte si malířský stojan a nádobíčko, vyjeďte na chalupu do lesů, oprašte pohorky a hurá na túru do hor. Zkrátka dělejte v následujících dnech to, co chcete a skrze tyto činnosti si náramně odpočinete. Rády se sice hýčkáte, ale ke štěstí vám stačí málo. Po boku svého drahouška, soukromí a mimo davy lidí a vaše ideální dovolená je na světě.

Štír 24. 10. – 22. 11.

Máte rádi výzvy a neobvyklé zážitky. Takže naplánovat dovolenou u moře pro vás není nic nereálného, ale k tomu si přimícháte aquazorbing, vodní skútry, potápění k vrakům a spousta dalších šíleností. Proč ne, hvězdy vám to přejí. Jen na sebe dávejte pozor. Super dovča by pro vás byla i cestování po Evropě jen tak s baťohem a pár přáteli. Ideální pro vás jsou země jako Portugalsko, severní Afrika, ale i chladné země jako Norsko nebo severní Británie vás lákají. Nemusíte vyrazit hned v pondělí. Hlavně už tento týden začněte s plánováním. Přípravy nikdy nepodceňujte.

Střelec 23. 11. – 21. 12.

Drazí Střelci, tak vy jste vzorovými poživateli dovolené a dnů bez práce. Kde kdo by se od vás mohl učit. Rádi si dopřejete od každého něco. Během dne se vyhřívat u vody, sem tam si zahrát plážový volejbal, na večer romantická procházka, pak s přáteli něco ugrilujete a v noci ještě zvládáte vyrazit na bláznivou párty. Vaší vysněnou dovolenou je měsíc cestovat po Španělsku, Africe nebo Japonsku. Tyto velké dovolené ale nechte až na srpen. Ten je totiž z pohledu hvězd pro vás na taková velká dobrodružství přívětivější. Tento týden zůstaňte spíše doma, udělejte si s přáteli gardenparty a relaxujte v zázemí domova.

Kozoroh 22. 12. – 20. 1.

S vaší vytížeností a pracovitostí na hranici workoholismu je vůbec zázrak, že si nějaké to volno najdete, ale když už si ho dostatečně dopředu naplánujete, tak jej taky dodržíte. Mezi vámi Kozorohy jsou dvě protikladné skupiny dovolenkářů. Buď vyžadujete luxus, bezstarostnost, opečovávaní a pohodlnou postel nebo s chutí vyrazíte jen se stanem a ešusem na pár dní do hor a hrajete si na zálesáky. Inu proti gustu, žádný dišputát. Na dovolenou našetřeno máte, tak si jen vybrat jestli hotel nebo stan. Pro Kozorohy méně náročné na pohodlí je ideální třeba Rumunsko nebo Kavkaz. Ti zhýčkaní si odpočinou na jihu Francie nebo cestováním po Japonsku.

Vodnář 21. 1. – 20. 2.

Co se týče dovolené, tak u vás hvězdy dopředu zkrátka plánovat neumí. Vy totiž dokážete dny volna trávit téměř kdekoli, od horských chatrčí až po velkoměsta, ale musíte na to mít zrovna náladu. Neradi jezdíte na výlety a dovči sami, máte rádi společnost a rušný noční život tak záleží zkrátka jen na vás, jestli třeba ve čtvrtek vyrazíte na party do nejbližšího klubu nebo s přáteli zajdete na koncert místní kapely na fotbalovém hřišti ve vedlejší vesnici. Výhodou u vás je, že penízky vám na tyto akce vždycky zůstávají a není pro vás zase takový problém se během dopoledne sbalit a ještě téhož dne někam vyrazit. Jestli plánujte zahraničí, tak si nejvíc užijete Barcelonu nebo exotický Bahrajn.

Ryby 21. 2. – 20. 3.

Vy cestování přímo zbožňujete, a proto rádi vyjíždíte za hranice i během celého roku. Cestovní kufr máte vždycky v pohotovosti a o svých zážitcích byste mohli psát romány. Vaše životní pouto k vodě proto výrazně ovlivňuje místa, kde budete trávit dovolenou. Většina z vás se ráda sluní u vody, nechá se obsluhovat barmanem nebo opáleným plavčíkem, který kolem hotelového bazénu roznáší ručníky. Proč ne? Jen je otázkou, jestli na takový luxus máte. Pokud ne, užijete si aquapark spojený s pozdější vynikající večeří a procházkou po centru ve dvou.

Sestavila: Iveta Vavrušová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější