Tropické zemědělství je první fair trade fakultou v Praze

Tropické zemědělství je první fair trade fakultou v Praze

V pondělí 24. března 2014 proběhne na České zemědělské univerzitě v Praze v Kruhové hale akce s názvem „BeFair na ČZU“, během níž dojde k předání certifikátu první fairtradové fakultě v Praze, který obdrží Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. Akce začne v 16:00 a bohatý program bude končit ve večerních hodinách. Akce je vyvrcholením dlouhodobých aktivit na podporu fair trade a rozvojové problematiky na Fakultě tropického zemědělství.

Slavnostní setkání proběhne za účasti zástupců Faitrade ČR, první fairtradeové fakulty v ČR Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity, Ekumenické akademie, NaZemi a samozřejmě vedení Fakulty tropického zemědělství a České zemědělské univerzity v Praze.

Během akce budou též vyhlášeni vítězové fotosoutěže o věcné ceny na téma „BeFair na ČZU“, zaměřené na férové studium na ČZU a na konzumaci produktů pěstovaných/vytvářených za důstojných podmínek v zemích globálního Jihu.

Na akci proběhne promítání dokumentu Shady Chocolate od režiséra Miki Mistratiho a doprovodná diskuse s Mgr. Tomášem Tožičkou, Ing. Hanou Charvátovou, Ph.D., Ing. Bohuslavou Boučkovou, CSc. a dalšími hosty.Více na: https://www.facebook.com/events/698069150256388/

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku. V roce 2013 ČZU uspěla v soutěži Českých 100 nejlepších v příslušné oborové kategorii a také získala prestižní ocenění ECTS Label.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější