Udělejte si výlet do nádherné přírody jen pár kilometrů od hranic! Kam vyrazit v Německu?

Udělejte si výlet do nádherné přírody jen pár kilometrů od hranic! Kam vyrazit v Německu?

Chodíte rádi na výlety? Za rohem, jen kousek za našimi hranicemi je jedna z nejkrásnějších turistických tras v širokém okolí. Seznamte se se Zlatou stezkou.

Goldsteig neboli Zlatá stezka se v loňské anketě časopisu Wandermagazin umístila mezi nejkrásnějšími místy pro pěší turistiku. A není se čemu divit. Trasa dosahující délky přes 650 kilometrů sice pár dnů zabere, ale trip napříč pěti přírodními rezervacemi a jedním národním parkem trumfne máloco. A to vše v nedalekém Bavorsku, takže se nemusíte děsit zdlouhavého cestování!

Hornofalcký les - hrad Trausnitz © Tourismuszentrum Oberpfälzer Wald
Hornofalcký les - hrad Trausnitz © Tourismuszentrum Oberpfälzer Wald Foto: Studenta

Nejčastější zahájení výpravy je v Marktredwitzu a následná trasa skoro kopíruje německou hranici s Českou republikou. První zajímavou zastávkou je hrad Weissenstein, respektive jeho ruiny. Romantická atmosféra rozbořeného sídla musí dýchnout snad na každého a od roku 1992, kdy byl znovu otevřen, se na něj můžete podívat i pořádně zblízka. Následuje cesta kolem tisíce rybníčků, projdete Neustadt, a pak si musíte vybrat mezi dvěma možnostmi.

Těžká volba

Pokud si vyberete jednodušší jižní cestu, čeká vás pochod skrze národní park Bavorský les a sousedící přírodní parky.. Budete odměněni krásnými vyhlídkami a za jasného počasí můžete dokonce dohlédnout až na Alpy. Severní cesta je spíše hornatá a budete muset zdolat několik solidních vrcholků, ale její součástí je také takzvaná Zelená střecha Evropy - největší nepřerušený pás lesa mezi Atlantickým oceánem a Uralem.

NP Bavorský les - jezero Kleiner Arbersee © Landratsamt Cham - Stefan Gruber
NP Bavorský les - jezero Kleiner Arbersee © Landratsamt Cham - Stefan Gruber Foto: Studenta

Pokud s volbou jedné z cest nebudete spokojeni, nic se neděje. Na několika místech je možné ji změnit a přesunout se na druhou. Ani jednoho rozhodnutí však určitě litovat nebudete. Nakonec vás obě zavedou do Pasova (Passau) a v tomhle městě, kde se potkávají hned tři řeky, můžete svou pouť ukončit.

Výlet i pro lenochy

Pokud vás zmíněná dotace kilometrů vyděsila, nemusíte se bát. Mezi všemi většími městy jezdí vlaky, takže pokud si chcete trochu zkrátit náročnou cestu, není problém. Využít můžete i tzv. Bayern-Ticketu, který umožní cestování po celém regionu a ve větší skupince nevyjde ani draho. Takže výmluvu, že byste museli ujít děsivou dálku, nechte raději doma a začněte se balit! Tenhle výlet za to totiž opravdu stojí.

Text: Mojmír Sedláček

Foto: official, German Travel

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější