Univerzitní sportovci z Chebu zachránili život sraženému muži

Univerzitní sportovci z Chebu zachránili život sraženému muži

Že jsou akademici v reálném životě nepoužitelní, už dávno neplatí. Naposledy to obdivuhodně dokázali členové Univerzitního klubu Akademik Cheb. Cestou ze závodů v triatlonu si u silnice všimli bezvládného těla muže, kterého někdo předtím srazil. A neváhali ani vteřinu. Jen díky tomu muž nehodu přežil. O události informoval server idnes.cz.

Sedmadvacetiletého Milana u Bochova na Karlovarsku srazilo auto. Řidič z místa nehody ujela a těžce zraněný Milan se s vypětím všech sil plazil ke krajnici, když ho míjelo auto s univerzitními sportovci. Všimli si ho, otočili to a jali se záchrany. Nikdo z nich o tom prý dvakrát nepřemýšlel, prostě do toho šli.

„Prohlédli jsme ho, jestli nemá zraněnou páteř. Probrali jsme ho, stabilizovali a snažili se jej udržet při vědomí,“ řekl serveru idnes.cz jeden ze zachránců a pedagog Západočeské univerzity Petr Ptáček. "Okamžitě se mi vybavilo všechno, co jsem se naučil na zdravotnických kurzech, emoce šly stranou. I když na zraněného nebyl pěkný pohled. Měl hodně poškozené měkké tkáně, komplikovanou zlomeninu pravé ruky, poraněnou měl i nohu.“

Po 15 minutách dorazila sanitka bez lékaře, tak sportovci se zraněným čekali dál. „Pomáhali všichni. Kolegové, kteří nebyli přímo u poraněného, začali okamžitě zastavovat auta a až do příjezdu policistů řídili dopravu," popsal Ptáček.

Byla prý velká a šťastná náhoda, že projížděli kolem hned po srážce, kdyby se totiž Milan doplazil až ke krajnici, už by nebyl z projíždějících aut vidět a – soudě podle závažnosti jeho zranění – by zřejmě ani nepřežil.

Text: Markéta Paráčková

Foto: Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější