V soutěži případových studií uspěl v Hongkongu domácí tým, Češi skončili před branami finále

V soutěži případových studií uspěl v Hongkongu domácí tým, Češi skončili před branami finále

V mezinárodním finále soutěže KPMG International Case Competition celkově zvítězili nováčci z Hongkongu, kterým šlapali na paty studenti z Vietnamu, Španělska a Švédska. Čtveřice z Vysoké školy ekonomické v Praze se letos probojovala mezi dvanáct nejlepších.

Po loňském úspěchu českého týmu, který se v tureckém Istanbulu dostal mezi nejlepší čtyři týmy, se letos prestižní soutěž přesunula do Hongkongu. Na území jedné z nejhustěji osídlených oblastí světa se nejlépe dařilo domácímu týmu, který ve třídenním klání porazil dalších 23 zemí včetně Indie, USA nebo Brazílie. Čtveřice z pražské VŠE ve složení Katarína Sabová, Lukáš Černo, Tomáš Doležal a Miroslav Šála nakonec soutěž opustila v semifinále.

„Když se ohlédnu za všemi devíti ročníky, které máme za sebou, jsem narůstajícím zájmem studentů ohromen. A mám tím na mysli nejen v českém měřítku. Na celém světě se jen lokálních kol letos zúčastnilo rekordních šest tisíc soutěžících z více než tří set univerzit. Pouhá dvě procenta, což je 96 z nich, pak dostala šanci reprezentovat svou zemi ve finále v Hongkongu,“ shrnuje průběh soutěže Pavel Závitkovský, Partner odpovědný za nábor studentů ve společnosti KPMG Česká republika.

Soutěžící se letos museli strategicky vypořádat s výzvami konkurenčního prostředí na domácím i regionálním trhu skutečného mezinárodního leteckého přepravce. Svá řešení reálné obchodní případové studie pak představili devítičlenné porotě: „S vůbec nejinovativnější koncepcí přišla hongkongská čtveřice, ovšem kvalita a komplexnost výkonů ostatních prezentujících se celkově pohybovala na vysoké úrovni. Účast českých zástupců v Hongkongu osobně považuji za malé vítězství,“ konstatuje Pavel Závitkovský.

O soutěži

Prestižní mezinárodní soutěž KPMG International Case Competition dává studentům reálnou šanci vyzkoušet si řešení skutečných obchodních případových studií. Čtyřčlenné týmy demonstrují své dovednosti nejprve v lokálních kolech, vítězové se pak účastní mezinárodního finále, kde bojují s nejlepšími družstvy z celého světa. Soutěž probíhá v anglickém jazyce. Účastníci si tak mohou ověřit své komunikační a prezentační dovednosti a prokázat schopnosti, které je mohou v budoucnu dovést k úspěchu v profesním životě. V roce 2013 se bude soutěž konat ve španělském Madridu.

Kdo se může přihlásit?

Zúčastnit se mohou čtyřčlenné týmy studentů čtvrtých a pátých ročníků vysokých škol. Nezbytnou podmínkou soutěže je vysoká úroveň angličtiny. Zkušenosti s řešením případových studií, výborné prezentační a komunikační dovednosti a vysoká motivace celého týmu mohou být výhodou.

Šanci na úspěch může zvýšit nácvik řešení případových studií během praktického dvoudenního výukového workshopu Ace the Case, který vedou čeští i zahraniční odborníci ze společnosti KPMG Česká republika.

Více na www.kpmg.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější