VIDEO: Studenti "grilují" prezidentské kandidáty

VIDEO: Studenti "grilují" prezidentské kandidáty

Volíš Losnu, nebo Mažňáka? I touto klasikou otázkou z Rychlých šípů by se dala parafrázovat historicky první přímá volba prezidenta České republiky. Ač je doslova za dveřmi, mnoho lidí stále neví, komu dát svůj hlas. Pokud právě vy mezi takovéto nerozhodnuté voliče patříte, možná vám napoví debaty kandidátů s vysokoškolskými studenty, které proběhly na podzim v rámci projektu PrezidentskeDebaty.cz.

Všechny záznamy i jednotlivé otázky na kandidáty najdete na YouTube kanále www.youtube.com/prezidentskedebaty. Tady jsou dvě ukázky:

Co si myslí kandidáti například o reformě školství?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Prezidentskedebaty.cz

Projekt PrezidentskeDebaty.cz byl vytvořen studenty vysokých škol pro jejich kolegy tak, aby se mohli aktivně zapojit do historicky první přímé volby prezidenta České republiky. A to tak, že budou moci debatovat s kandidáty na úřad prezidenta republiky tváří v tvář. Studenti jsou skupina, která vždy měla a má svébytný názor na svět, skupina, která není pouze pasivní stádo, ale která zaujímá jasné a aktivní postoje a názory. Proto jsme se rozhodli dát právě studentům příležitost debatovat s kandidáty na hlavu státu. Projekt nemá za cíl dělat politickou kampaň. Jeho cílem je to, aby studenti vysokých škol byli více zapojeni do veřejného dění, mohli položit kandidátům své kritické dotazy a vytvořili si svůj názor na to, kdo by měl být budoucím prezidentem České republiky.

A jaký je názor Miloše Zemana na korupci a zavedení školného?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Fotografie  a další videa z debat najdete na stránkách www.prezidentskedebaty.cz.

Přejeme vám šťastnou volbu!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější