VIDEO: TOP 10 nejkrásnějších pláži světa!

Každý z nás touží najít ten pravý ráj na Zemi. A obzvlášť v létě, v době prázdnin a dovolených. Vybrali jsme pro vás TOP 10 nejkrásnějších pláží světa, které podle nás stojí za to navštívit! A když už nemáte pár tisíc, abyste se na ně podívali vlastníma očima, pojďte se s námi alespoň zasnít…

1. Waikiki, Havajské ostrovy, USA

Říká vám něco nápěv Waikiki,Waikiki, Waikiki Raga? Pokud ano, pak patříte ke generaci, která si na tenhle song od Petera Nagyho ještě stihla zatrsat na dětských diskotékách a jako studenti či už regulérní vystudovaní dospěláci, si její obsah můžete na vlastní kůži ozkoušet. Jedná se totiž o jednu z nejkrásnějších pláží světa na Havajských ostrovech.

2. Copacabana, Rio de Janeiro, Brazílie

Název Copacabana pak naopak evokuje v uživatelích telefonů značky Nokia umělohmotné vyzvánění ve výběru vyzváněcích tonů. Věřte ale, že Copacabana je název velmi společenské pláže v Riu de Janeiru, kde si můžete vyvalit svoje studentské šunky i buňky a skvěle zrelaxovat.

3. Anse Lazio, Praslin, Seychely

Máte pár přebytečných studentských tisícovek na svém studentském kontě? Pak byste se mohli o jejich použití poradit s uprchlým Radovanem Krejčířem, který ví, kde si je pořádně užít. Přeci na jedné z nejlepších světových pláží Anse Lazio na Seychelách! Pobřeží je většinou dotvářeno džunglí, kde se dá dobře schovat před finančákem.

4. Porthcurno, Anglie

Už během studií vám příroda dopřála to růžolící se a batolící nadělení? Pak vezměte sebe, tátu-studenta a studentské mimino (no, spíš až bude trochu větší) a vyrazte na poměrně blízkou pláž do Velké Británie. Nachází se na nejzápadnějším místě ostrovů a její specialitou je přírodní hřiště s různými jezírky, tajuplnými zátokami a strašidelnými jeskyněmi.

5. Milos beach, Lefkada, Řecko

Máte-li zadek dost vytrénovaný, aby vydržel dvou až třídenní jízdu autem (podle toho, jak výkonný máte motor), vydejte se na jih Evropy na řecký ostrov Lefkada. U městečka Athania sledujte cedule s nápisem beach a nenechte se odradit krkolomnou cestou po horském úpatí. Dojedete tak na nádhernou pláž, kde po pár kilometrech chůze nenajdete ani živáčka a můžete si tak dopřát reálný sex on the beach, za což by vás jinak v Řecku zavřeli.

6. Pink Sands Beach, Bahamské ostrovy

Že ti lotři vždycky ví, kam na ně česká ruka zákonu nedosáhne, co? Takový Viktor Kožený má po kapsách schované kuponové knížky českých občanů, které by se rozhodně neměly rozmočit ve slané vodě okolo Bahamských ostrovů. Jestli se ale Kožený chodí koupat na jednu z nejkrásnějších pláží světa s narůžovělým písečkem protékajícím mezi prsty, asi už je nikdy nikdo neuvidí.

7. Pláž Jamese Bonda, Jamajka

Dřív se tohle útulné místečko v Karibiku jmenovalo Oracabessa. Hm, nuda, nikdo neví, co to znamená. Za to pláž Jamese Bonda, to je výmluvné samo o sobě. A proč se zrovna tahle pláž musela kvůli tajnému agentovi přejmenovávat? Protože právě tady napsal jeho stvořitel Ian Fleming jeho příběhy. Jeden z dílů se dokonce přímo tady natáčel.

8. Iztuzu, Dalyan, Turecko

Už po třech hodinách opalovací „dřiny“ na sluníčku u moře, kdy ostatní spokojeně oddechují, šílíte nudou? Nechte dříče ležet a sami se vydejte po stopách antických památek a do vyzdobených lýkijských hrobek. To vše nad pláží Iztuzu, kde dokonce žijí karety, které znudění taky můžete pozorovat. Stačí jen zajet do Turecka, do letoviska Dalyan. Mooc příjemná dovča!

9. Turqouise Bay, Austrálie

Barevná kombinace složená z rudé a tyrkysové? Buranské? Kdepak, právě tahle mozaika vám totiž vyrazí dech na pláži v zálivu Turqouise na severozápadním výběžku australského kontinentu. Jedná se prý o jediné místo, kde můžete rovnou z ručníku skočit mezi korály a kochat se jejich hemžením. Kteráže barva patří k čemu? No, tyrkysové je moře, rudé je australské pobřeží.

10. Pšššššt!

Jako poslední tip se nedá jmenovat žádná konkrétní pláž. Dá se pouze vyslovit jedna turistická rada, kterou ale většina turistů nikdy nevyslyší, tudíž je stále účinná. Při cestování kamkoli, kde si chcete vychutnat krásné pláže, se vydejte i mimo turistická letoviska. Budete překvapeni, kolik lokálních pláží se skrývá za rohem. Dýchne tu na vás rodinná atmosféra, možná budete i pohoštěni. Pro tento případ něco s sebou – třeba českou paštiku!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější