Dokumentární film s názvem Fantastičtí geekové a kde je najít vznikl jako semestrální projekt studentek oboru Multimédia v ekonomické praxi na VŠE. | Video: VŠE V Praze, obor Multimédia v ekonomické praxi |  05:25

Pusť si: Fantastičtí GEEKové (studentský film)

Geekové nebo (pokud chceš nadšenci do IT, počítačů, sci-fi a fantasy a mnoho dalšího) jsou jednou ze specifických skupin, která má podobné zájmy a ne vždy je plně pochopená veřejností. Scházejí se na tzv. conech (srazech) - např. na Festivalu Fantazie nebo Comics festu.

Existují automobiloví geekové, geekové Pána prstenů, cosplay a další druhy geeků, kteří jsou tématem skoro až posedlí. Jejich svět se točí kolem filmů, hraní her, nových technologií, fantasy, ale málokdo z nás nějakého Geeka opravdu zná, pokud sám Geek není. Je to úzká komunita lidí, dost často introvertů, kteří mají svůj svět, o kterém natočily studentky Multimédia v ekonomické praxi na VŠE tento krátký dokumentární film.

Dokument vznikl jako semestrální projekt a byl např. uveden na festivalu Multifest.

  • Autoři dokumentu: Josefina Wankeová, Lili Bui Thi
  • Rok výroby: 2016

http://gml.vse.cz/
http://jsmemultimedia.cz/

Foto: Studenta

Dokument se natáčel mimojiné v Geekárně, CAFÉ BARu, který založili studenti jako takový přístav pro všechny nadšence geek kultury. Koncept geek klubů je ve světě fenomén, ale ČR prozatím zůstává pozadu.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější