reklama
 
Dokumentární film s názvem Fantastičtí geekové a kde je najít vznikl jako semestrální projekt studentek oboru Multimédia v ekonomické praxi na VŠE. | Video: VŠE V Praze, obor Multimédia v ekonomické praxi |  05:25

Pusť si: Fantastičtí GEEKové (studentský film)

Geekové nebo (pokud chceš nadšenci do IT, počítačů, sci-fi a fantasy a mnoho dalšího) jsou jednou ze specifických skupin, která má podobné zájmy a ne vždy je plně pochopená veřejností. Scházejí se na tzv. conech (srazech) - např. na Festivalu Fantazie nebo Comics festu.
reklama

Existují automobiloví geekové, geekové Pána prstenů, cosplay a další druhy geeků, kteří jsou tématem skoro až posedlí. Jejich svět se točí kolem filmů, hraní her, nových technologií, fantasy, ale málokdo z nás nějakého Geeka opravdu zná, pokud sám Geek není. Je to úzká komunita lidí, dost často introvertů, kteří mají svůj svět, o kterém natočily studentky Multimédia v ekonomické praxi na VŠE tento krátký dokumentární film.

Dokument vznikl jako semestrální projekt a byl např. uveden na festivalu Multifest.

  • Autoři dokumentu: Josefina Wankeová, Lili Bui Thi
  • Rok výroby: 2016

http://gml.vse.cz/
http://jsmemultimedia.cz/

Foto: Studenta

Dokument se natáčel mimojiné v Geekárně, CAFÉ BARu, který založili studenti jako takový přístav pro všechny nadšence geek kultury. Koncept geek klubů je ve světě fenomén, ale ČR prozatím zůstává pozadu.

reklama

Nejčtenější za měsíc

Nejnovější