TEDx - ilustrační foto

Nechte se inspirovat TEDx Talks – vybrali jsme ty nej!

Za čtvrthodinu ukuchtíte menší jídlo nebo si zacvičíte ranní workout. Víte ale, co dalšího se dá za patnáct minut stihnout? Zhlédnout nějaké video z TEDx Talks. Řečníci z celého světa v nich hovoří například o různých zásadních tématech současnosti nebo o životních situacích, ve kterých se ocitli. Youtubový kanál TEDx Talks obsahuje přes sto tisíc videí, ze kterých jsme vybrali několik, který za tu čtvrthodinu vašeho času opravdu stojí. 

How to cope with anxiety (Jak se vypořádat s úzkostí)

Řečník: Olivia Remes (TEDxUHasselt 2017)

Úzkost je jedna z nejčastějších onemocnění duševního zdraví - postihuje pravděpodobně jednoho ze čtrnácti lidí na celém světě. Olivia Remes v tomto talku sdílí svou vizi úzkosti a objasňuje způsoby, jakými se ji lidé mohou sami snažit zvládat a léčit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

5 techniques to speak any language (5 technik, jak mluvit jakýmkoliv jazykem)

Řečník: Sid Efromovich (TEDxUpperEastSide 2013)

Sid Efromovich hovoří sedmi různými jazyky - v osmnácti letech uměl už čtyři a během dalších třech let se naučil ještě tři. Lidé se ho často ptají, jak to dokázal. Možná i vám teď vrtá hlavou, jak se člověk zvládne za poměrně krátkou dobu naučit tolik jazyků. Sid se v tomto talku o své osvědčené metodě podělil.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

How to travel the world with almost no money  (Jak cestovat po světě téměř bez peněz)

Řečník: Tomislav Perko (TEDxTUHH 2014)

Spousta lidí si říká, že by chtěla cestovat, ALE…ano, najednou narážejí na mnoho ALE, a proto se nakonec třeba ani nikam nevydají. Tomislava také napadlo několik těchto ALE. Měl například strach opustit svou komfortní zónu a vyrazit sám do neznáma, navíc neměl téměř peníze. Přesto strávil pět let cestováním po světě. Jak se mu to podařilo?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Za hranicí komfortu

Řečník: Petr Krejčík (TEDxKroměříž 2014)

Každý den si do postele leháme stejným způsobem, jogurt jíme také pokaždé totožně, praváci používají během dne levou ruku minimálně a naopak. Petr Krejčík se ale snaží v těchto a dalších každodenních činnostech něco změnit, čímž, jak říká, vyřadí autopilota a opravdu si užívá přítomný okamžik. Jak svého vnitřního autopilota vypíná? Petr se například rozhodl týden nezmáčknout žádné tlačítko nebo celý den používat jenom levou ruku, i když je pravák. Jak si s těmito a dalšími výzvami poradil, a jak můžete i vy něco každý den ve vašem životě změnit?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nečekejte, až vyrostete

Řečník: Dominika Gawliczková (TEDxHradecKralové 2014)

Dominika Gawliczková chtěla mnohokrát něco udělat, ale vždy si řekla, že by to nezvládla, protože není silná ani velká. V devatenácti letech ji napadlo, že by chtěla dojet na motorce do Španělska. Tentokrát to ale nevzdala. Na staré motorce s malým výkonem, bez znalosti španělštiny, mapy, pořádného oblečení nebo karimatky vyrazila. Ujet 10 000 kilometrů dlouhou cestu se jí přesto podařilo. Jak se jí jelo? A z čeho bychom si měli všichni vzít ponaučení?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nevypusť duši

Řečník: Marie Salomonová (TEDxPragueWomen 2016)

Marie Salomonová se v tomto talku svěřuje se svým osobním příběhem - životem s depresí. Zároveň hovoří i o iniciativě Nevypusť duši (o které jsme psali zde), kterou založila se svou kamarádkou trpící panickými záchvaty. Lidem včetně dětí se v jejím rámci snaží vysvětlovat, co je duševní zdraví a bořit tak zažité mýty. Nevypusťte duši nebo ji pomozte někomu nevypustit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Jaká další TEDx Talks nám doporučíte? Dejte nám vědět na Facebooku!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější