Studenta - duben 2018

Vychází nová Studenta!

Existuje ještě chudý student, nebo máme peněz na rozdávání? A víme vůbec, co s nimi? Proč je v Česku platové tabu kolikrát horší než to sexuální nebo náboženské? O kolik si máme říct, když jdeme do práce? Dubnová Studenta poradí - vycházíme už ve středu 4. 4.!

Na co se můžete těšit tentokrát?

Hlavní témata

  • LIFE: Money, money, kryptoměny

    Naše generace má prý víc peněz, než měli naši rodiče ve stejném věku, je to ale pravda? A umíme s nimi zacházet? U lidí do 30 let se eviduje vůbec nejnižší povědomí o finanční gramotnosti, což není úplně fajn. Přitom jsme díky kryptoměnám, o kterých pořád ještě nic moc nevíme, dost možná na prahu největší globální změny ve finanční politice od dob prvních bank.

  • WORK: Platové tabu

    O platech se nemluví, to každý ví. Proč ale? Většina z nás chce, aby se o nich mluvilo, ale nemá odvahu se pod své názory podepsat. A zaměstnavatelé se bojí, že když se všechno poví, lidi si budou závidět. Co je s naším systémem špatně a co s tím můžeme dělat? Poradíme taky, o kolik si máte kde říct a nestydět se za to!

K tomu jsme si povídali:

- o tom, proč je stát špatný sluha a špatný pán, s anarchokapitalistou Urzou
- o tom, jestli jsme skutečně tak závistivý národ, že neuneseme mluvit o platech otevřeně, s psycholožkou Evou Höschlovou

A ještě s pár dalšími zajímavými lidmi, takže o nudu rozhodně nebude nouze :)

Nalákali jsme vás? Super! Tak zaskočte do školy a berte Studentu - buď z ruky do ruky od našich sympatických kamelotů a kamelotek v červených vestách, nebo v koších našich studentích stojanů (UNIboardů). Najdete nás tady všude

A taky nám dejte vědět, jak se vám číslo líbí, mail je redakce@studenta.cz.
Díky!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější