zkouškové

5 tipů pro přežití zkouškového a státnic. Tohle už fakt zabere!

Jako studentovi na vysoké škole vám právě dost možná začíná zkouškové a nebo zanedlouho dokonce státnice. Je tedy na čase zalézt domů a posunout se naší pílí a obětováním kousek blíž k titulu. Dáme vám tedy pár tipů, na které jsme za své studium na vysoké škole přišli a které zaručeně pomohou přežít zkouškové s trochu menší dávkou stresu.

1. Povzbuzovák

Povzbuzováky typu kafe a energy drinky fungují tak, že z vás na krátkou dobu dostanou co nejvíce energie a pak odpadnete. Je proto nesmírně důležité dávkování a "doplňky potravy".

učení - ilustrační foto
work
Chytré drogy - „neškodný“ psychický doping?
31. 1. 2018
3 minuty k zamyšlení

Energy drinky byste měli vynechat hned, to je snad jasné. Ve větším množství způsobují dokonce srdeční arytmii a nedej bože, pokud právě zároveň s pitím energy drinku držíte například dietu, nebo kouříte.

Káva není tak agresivní, avšak svým složením ponouká uživatele k agresivnějšímu chování - káva nás de facto stresuje ještě více. Pokud si kávu přeci jen rozhodnete dát, měli byste ji nechat až na pozdější ranní hodiny nebo dokonce odpolední čas, kdy tělo dokáže lépe vyrovnávat energetické rozdíly.

Jedním z nejlepších řešení, je čaj maté. On to vlastně není čaj, protože listy se berou z vysokýho stromu, co roste v paraguayi, ale jako čaj se to připravuje. Má v sobě hodně vitamínů a podporuje imunitu a správný fungování ledvin. Za vyšší level můžeme považovat Matchu a za substitut lze považovat wayusu či jiné přírodní a zelené čaje.

Po užití povzbuzováku, byste si měli hlídat dostatečnou hydrataci těla a taky přísun energie, abyste neumřeli hned, jakmile dojdou účinky.

2. Zobání

Správný přísun energie vám zaručí lepší fungování mozku. Co tedy během učení přikusovat, aby nám to bylo více k užitku, než škodě? No přece oříšky a jiné skořepinové plody! Jsou dobrý tuky a špatný tuky. Ty dobrý tuky jsou obsažený v oříškách. Doporučuju tedy nakoupit několik kilo různých oříšků a ty postupně konzumovat. Skvělý oříšky, kromě klasických vlašských a lískových, jsou makadamové nebo para ořechy. Výbornou volbou jsou též mandle nebo buráky. Pokud neholdujete ořechům, tak zkuste sušené ovoce. Po tom se alespoň tolik netloustne.

3. Jídlo

Nejsem zastánce speciálních jídelníčků a diet. Co vám poradím je, abyste nejedli velké porce. Když člověk sní velkou porci, tělu dá dost práce veškeré to jídlo zpracovat a vy se cítíte unavení a chce se vám spát. Menší porcí se tomuto, pro mě nejčastějšímu problému, vyhnete.

4. Soustředění

Je už pozdě večer, možná noc. Všichni známe ten pocit, kdy za každou cenu potřebujeme ta skripta dočíst, ale za boha se nedokážeme soustředit. Na tento problém existuje jednoduchý a rychlý trik, který pak, dle způsobu a délky provedení, funguje pár minut až přibližně hodinu. Je to cvičení. Cvičením se nám prokrví mozek, do mozkových buněk se dostane více kyslíku a jsme opět produktivní. Pár kliků, hlavně pro slečny ideálně dřepů, nebo plank challenge. Jak jednoduché!

postel
life
Proč nemůžu spát aneb modré světlo – zlo dnešní doby
25. 4. 2018
2 minuty k pravidelnému spánku

5. Spánek

Mozek prý nejvíce regeneruje mezi dvanáctou a třetí hodinou v noci. No, já osobně asi moc neregeneruju, ale vím určitě, že člověk potřebuje alespoň těch přibližně 6 hodin spánku, aby byl po probuzení opět produktivní. Nebo produktivnější, než před spánkem… Víme, že existují lidé - a že jsou někde mezi námi - co nepotřebují tolik, a nebo vůbec spát, a přesto jsou stále produktivní. Valná část z nás takovou kliku nemá. Takže se s tím smiřte a udělejte něco pro sebe. Běžte spát.

Držíme nám všem palce!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější