Mezinárodní certifikace uvod

Být o krok napřed se vždycky hodí. Předběhni spolužáky s mezinárodní certifikací

Sebevzdělání není nikdy dost. Nejen proto, že někdy škola prostě nemá možnost naučit vás všechno, co do života potřebujete, ale taky z toho praktického důvodu, že čím víc toho víte, tím lepší pak většinou najdete na trhu práce uplatnění. Zvlášť pokud na své znalosti budete mít i „papír“, ideálně mezinárodně uznávaný a v oboru respektovaný.

Takovým "papírem" je třeba certifikace ACCA a pokud studujete finance a účetnictví, možná jste už o ní slyšeli. Zpozornět by ale měli i ostatní byznysově orientovaní z vás, protože certifikace ACCA se nevztahuje jen k účetním, i když to tak může na první pohled vypadat (zkratka ACCA v překladu znamená Asociace certifikovaných účetních). Jejich kvalifikace je totiž něco jako MBA právě pro finančně orientované obory. 

"Náš vzdělávací systém je postavený hodně motivačně. Hned po třech zkouškách mají studenti na dosah první diplom zvaný Diploma in Accounting and Business, který je naučí v praxi využívat to, na co je škola připravila jen na teoretické úrovni. Seznámí je s celou řadou praktických příkladů a metod kalkulací nákladů, počítání odchylek od plánu a podobně. Osvojí si taky mezinárodní terminologii. Řekla bych, že právě v tom je náš vzdělávací program skutečně unikátní," říká Viera Kučerová, ředitelka ACCA pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Otestujte se nanečisto

Pokud si nejste jistí, jestli je certifikace ACCA pro vás, není nic jednoduššího než si ji vyzkoušet. Zdarma a nanečisto. Na stránkách kariera-finance.cz najdete cvičný test, který vám pomůže zjistit, jak jste na tom se znalostmi. Ukáže vám i to, jak takové ACCA testování vlastně funguje, a jestli je to něco, s čím si dokážete poradit. Stačí jen zadat e-mail a můžete začít.

Škola o ní nemluví, práce ji vyžaduje

I když je certifikace přínosná a globálně respektovaná, studenti na vysokých školách o ní často vůbec nevědí. Firmy ji ale naopak vyžadují. Využívají ji třeba ke sjednocení úrovní znalostí absolventů různých univerzit nebo k dalšímu profesnímu rozvoji svých zaměstnanců.

"Studium ACCA přináší skvělou kombinaci technických znalostí účetnictví, finančního reportingu a business procesů, ale také např. pokročilé angličtiny. V kombinaci s dalšími jazykovými kurzy a soft skills školeními nám proto pomáhá budovat kvalitní špičkové týmy a motivované zaměstnance pracující na svém rozvoji a kariéře," vysvětluje generální ředitel Atlas Copco Services Brno Roman Pavloušek. "V současné době tak máme v programu přes stovku zaměstnanců, což nás podle počtu studentů řadí do top 5 hned za velkou auditorskou čtyřku."

“Do testování se můžete zapojit už od 16 let a jedinou jeho podmínkou je dostatečná znalost angličtiny.”

I když je certifikace nejpopulárnější mezi čerstvými absolventy, po kterých ji vyžaduje zaměstnavatel, můžete jít věci naproti už ve škole. Do testování se můžete zapojit už od 16 let a jedinou jeho podmínkou je dostatečná znalost angličtiny. Postupovat navíc můžete vlastním tempem. Když se vám zkoušky zrovna nehodí, prostě přijdete příště. Zkoušková období probíhají čtyřikrát ročně, čemuž se zvládne přizpůsobit snad úplně každý.

"K přípravě na zkoušky můžou studenti využít naše akreditované partnery, se kterými v Česku i celosvětově úzce spolupracujeme. V jejich nabídce jsou kurzy s lektorem, intenzivní procvičování praktických příkladů, on-line kurzy i kombinované možnosti přípravy," říká Viera Kučerová.

Management Consulting 2
poweredbyexperts
Chcete si vyzkoušet byznysový desetiboj? Běžte pracovat do management consultingu!
16. 10. 2019
2 extra vytížené minuty

"Studenti se ale můžou připravit i úplně sami například studiem z knih nebo z dalších on-line zdrojů. Na ACCA stránkách pro ně máme zvláštní sekci, která zahrnuje řešení minulých zkoušek, doporučení hodnotitelů, technické novinky nebo studijní tipy.  Začít studovat můžou i zrychleně, v rámci programu accelerate, ke kterému se dostanou přímo na univerzitách."

Pokud se vám koncept líbí, ale nejste si jistí, jestli na to máte, můžete si na webových stránkách vyzkoušet cvičný test, který vám to pomůže zjistit. Nanečisto a zadarmo. Tak jen směle do toho.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější