webhosting

Vlastní webové stránky jako nezbytnost pro byznys

V dnešní době je vlastní web v případě, že chcete rozjet nějaké své podnikání, už v podstatě nezbytností. Ale víte, co všechno potřebujete a podle čeho vybírat kde si vlastní stránky zřídíte? Jak se webové stránky pohybují cenově a za co vlastně platíte, když si je chcete pořídit? Na to jsme se ptali Martiny Pohořelické z firmy Active 24.

Jak jednoduché je v dnešní době zřídit si webové stránky?

Zřídit si webové stránky je dnes opravdu snadné. Na začátku je důležité se dobře zamyslet nad výběrem domény, neboli adresy, na které se web bude zobrazovat. Pro lokální projekty je stále asi nejvhodnější doména s koncovkou .CZ, i když se vám může stát, že vhodné jméno na této koncovce už bude obsazené. V takovém případě jsou vhodnou alternativou tzv. nové doménové koncovky (newGTLDs), mezi kterými si vyberete podle zaměření svého webu. V nabídce jsou stovky koncovek jako .pub, .store, .club, .blog atp. Jejich přehled najdete například na webu domeny.cz.

Co dál po výběru adresy?

Na webových stránkách hostingových firem si rovnou ověříte, které doménové koncovky jsou ještě volné a které obsazené. Jakmile budete mít vybranou adresu pro svůj web, potřebujete už jen prostor na internetu, vyhrazený pro vaše webové stránky, tzv. hosting.

Na výběr máte sice spoustu různých produktů, ale stejně jako většině uživatelů na celém světě, i vám bude pravděpodobně vyhovovat webhostingový balíček s předinstalovaným redakčním systémem WordPress.

WordPress je opensource řešení a díky tomu jej můžete používat zdarma. Hradíte pouze hosting, tedy prostor, na kterém webové stránky běží. WordPress je uživatelsky velmi jednoduchý a také k němu existuje řada názorných videonávodů - např. "Jak na WordPress" níže. Etablované hostingové firmy navíc poskytují zákaznickou podporu v režimu 24/7, na které vám s WordPressem poradí.

V začátcích podnikání jsou často velké výdaje, jak je to s financováním webhostingu? Jaké všechny výhody lze za jakou cenu získat?

Cena hostingu s dostatečnými parametry se pohybuje kolem 50 Kč/měsíc a zahrnuje konektivitu, prostor na disku, práci administrátorů, kteří se starají o zálohování a zajišťují další nezbytné podmínky pro provoz webové stránky.

Poplatek za registraci domény se platí jednou ročně a závisí na doménové koncovce. Registrace .CZ domény vás bude stát kolem dvou set korun.

Mladí lidé či studenti často základají start-upy s omezeným budgetem. Co byste jim doporučili?

ACTIVE 24 nabízí své hostingové služby na první rok provozu za zvýhodněnou cenu. Můžete si vybrat až ze sedmi různých bonusů a slev, podle toho, která je pro vás nejvýhodnější. Máte tak možnost rozjet svůj projekt s minimálními náklady a služby hradit v plné výši, až se vám vaše online aktivity pořádně rozběhnou.

Active 24

Webhostingové balíčky Active 24 zahrnují vše, co potřebujete. za fixní poplatek získáte neomezený prostor a neomezený počet databází i FTP přístupů. Na všechny weby s OS Linux automaticky instalují důvěryhodný SSL/TLS certifikát Let's Encrypt. Součástí balíčků jsou e-mailové schránky a instalace WordPressu a dalších redakčních systémů.

Vybrané zajímavé start-upové projekty dokonce sponzorujeme. O start-up sonzoring je potřeba požádat, podmínky programu jsou k dispozici na webu.

Jak je to v případě neziskových organizací? Máte i pro ně nějaký program?

Registrované neziskové organizace mohou také u ACTIVE 24 požádat o bezplatný hosting webových stránek. Sponzorované projekty se zavazují umístit na web logo sponzora a mají s ACTIVE 24 uzavřenou sponzoringovou smlouvu. Podmínky jsou veřejně dostupné na webu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější