Hokejová bitva 2018 Prohlédni si galerii

#fotoreport: Přepište historii. ČVUT ovládlo Hokejovou bitvu pražských univerzit

Osmý ročník Hokejové bitvy pražských univerzit o pohár primátora hlavního města Prahy hostila ve čtvrtek 1. listopadu Tipsport Arena. Ze souboje vyšlo vítězně České vysoké učení technické, Karlova univerzita popáté v řadě titul neobhájila - skončila třetí.

Klání čtyř největších pražských vysokých škol - Univerzity Karlovy (UK), Českého vysokého učení technického (ČVUT), Vysoké školy ekonomické (VŠE) a České zemědělské univerzity (ČZU) - odstartovali proti VŠE s očekáváním studenti UK, kteří útočili na pátý titul v řadě a sedmý celkově. "Chci porazit všechny! Letos jsme nabitý. Nikdo nemá proti nám šanci," řekl před kláním serveru iSport.cz hráč Ekonomů Marek Herna. Rozhodně se jim povedlo překvapit. "Přepište historii," křičel na konci utkání komentátor ekonomky, obhájce z "Úkáčka" porazili 3:1. Postup do finále si zajistili i Technici z ČVUT, kteří nejprve dorovnali ČZU na 2:2 a následně je porazili 3:2 na samostatné nájezdy.

Foto: Nikol Mudrová

V zápase o třetí místo deklasovala Karlovka Zemědělce 4:1 a získala alespoň třetí místo. "To se nedá svádět na nic, měli jsme hrát líp, hned to otočit, zlepšit hru a víc to nahecovat," řekl v rozhovoru pro Studentu hráč UK číslo 25 Krištof Špican. "Spokojený nakonec jsme, ale chtěli jsme být samozřejmě první a obhájit titul. Ale jsme jenom lidi, nepovedlo se to a jsme třetí, no," dodal pak ještě.

Foto: Nikol Mudrová

Ve finále pohár vybojoval tým ČVUT, když po vyrovnané hře a nájezdech překonal VŠE 3:2. "Neuvěřitelný, jsem tu prvním rokem a na tuhle partu jsem fakt pyšný," řekl Studentě hráč Techniků Petr Král.

Foto: Nikol Mudrová

Prestižní turnaj se koná i na univerzitách v jiných městech České republiky. V Praze zatím vždy uspěli hokejisté z UK, jen rok 2013 patřil ČZU.

Projděte si celý hokejový večer v úvodní galerii!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější