IG zero waste

5 plus 1 zero waste Instagramů, které vám ukážou, že to jde i bez odpadu

Průměrný Čech vyprodukuje okolo 340 kilo komunálního odpadu ročně. Celý svět pak více než 2,1 miliardy tun odpadu ročně. Jde bez odpadu existovat? Ano!

1. Recepty z půdy

Mottem instaúčtu Recepty z půdy je známý slogan Mysli globálně, jednej lokálně. A proč vlastně ne? Tenhle instaprofil dokazuje, že bez odpadu to jde téměř se vším. A když už pak nějaký vznikne, tak se dá použít dále. Navíc se zde najde nespočet vymazlených DIY receptů a návodů od zavařování až po tvorbu vlastního pracího gelu. A to chceš!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...
zero waste
life
Místo plastů produkty z přírodních materiálů. 7 způsobů, jak na to
13. 8. 2018
4 minuty k zero waste

2. Czech Zero Waste

Útrapy, pocity štěstí i pořádný nášup zero waste si můžete naservírovat sledováním Czech Zero Waste. Helča, Jana a Míša - cestovatelky, dobrovolnice a snílci o životě bez odpadu a popelářů - zarytě odkrývají tajemství bezodpadkového života. Takže pokud chcete přispět alespoň malou troškou do mlýna, inspirací to zde přímo přetéká. Můžete začít třeba nošením vlastních krabiček na jídlo:

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

3. Bezobalu

Základním problém velkého množství odpadu jsou obaly. Jen si vemte v potaz, kolik toho vyhodíte, když si donesete domů nějaké to KFC, Mekáč, nebo Burgerkinga. Bezobalu tak pro jistotu obaly vůbec nepoužívá. Kromě toho, že si v těchto obchůdcích můžete zakoupit libovolné množství Basmati rýže nebo pohanky do vlastního, tak můžete zkusit i nějaký ten workshop a stát se součástí komunity bezobalových!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

4. Kosmetika Hrou

Kosmetika výraznou měrou přispívá k tvorbě odpadu. Jde se koupat, krášlit se a existovat bez obalu? A když už tak alespoň tak, aby obaly byly přírodní a zahoditelné na domácí kompostér? Jasně! Kosmetika umí vykouzlit spoustu přírodních vůní, které si navíc s trochu trpělivosti můžete udělat i doma. Takže originální vánoční dárku pojď ke mně (jo, je dobré začít vyrábět už teď, není to úplně legrace).

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...
Zachraň jídlo
life
Na plýtvání jídlem máme podíl všichni, od výroby po domácnost, říkají Anna a Adam ze Zachraň jídlo
26. 3. 2018
3 minuty o záchraně jídla

5. Zachraň jídlo

⅓ jídla potravin na světě se prostě vyhodí. Ať už kvůli tomu, že se jídlo nestihne dojíst, nebo jen proto, že ten banán je prostě trochu hnědší. Jak se tomuhle vyhnout? Instaúčet Zachraň jídlo poskytuje řešení. Těšit se tak můžete na recepty, potravinové banky i DIY vychytávky. A nezapomeňte dojíst ledničku!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

6. GitteMary

Pokud se fakt chcete nechat nadchnout a rozjet si to svý i v Zero waste, nechte na sebe virtuálně působit tuhle urbánní hippie GitteMary. Nejenže se můžete kochat přívalem fotek z celého světa, ale poznáte i netradiční Zero Waste manuály i recepty z celé palety kuchyní od Číny přes Španělsko až po paprikové Maďarsko.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Jak to máte s odpadem vy? A co takhle zkusit challenge #nebrčkuj!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější