plastová brčka

U brček to začíná…. Spouštíme srpnovou challenge #nebrčkuj. Přidáš se?

Taky ti přijde, že teď v létě jsou všude kolem nás brčka? Tu domácí limonáda, tu koktejl, tu kafe… A ke každému brčko, někdy i dvě. Možná se to nezdá, ale i malé plastové brčko dokáže ohromně znečistit planetu. My jsme se nad tím pozastavili a řekli DOST - vyhlašujeme srpen měsícem bez brček! Jdeš do toho s námi?

Proč vlastně jednorázová plastová brčka leží v žaludku ochráncům přírody i veřejnosti (a i nám)? Protože brčka patří mezi nejčastější plastové předměty, které se objevují jako odpad na plážích, a tento malý produkt tak má obrovský dopad na životní prostředí #safeearth. Právě kvůli velikosti často nekončí ve žlutém kontejneru na plastový odpad, ale brčka se hromadí na skládkách a především v mořích a oceánech, kde se nerozloží. A kdo žije v oceánech? Mořští živočichové, kteří si brčka pletou s potravou

odpadky v moři
life
 
Svět přehlcený odpadem. Smutná realita, jak plasty ničí přírodu
7. 8. 2018
nekonečné minuty ekologické katastrofy

Už jen počet jednorázových plastových brček je ohromující - třeba v USA jich spotřebují cca 500 milionů denně. Ano, denně, ne ročně! A brčka se použijí jen jednou, ale trvá staletí, než se rozloží.

Protože nám není jedno životní prostředí a znečištění oceánů #ecofriendly, rozhodli jsme se s tímto malým (a zbytečným) kusem plastu něco dělat. Vyhlašujeme #srpenbezbrček. Cíl je jasnej - nepoužít za žádných okolností brčko! Vždyť koktejl, ledovou kávu či limonádu zvládneme vypít i samotný, ne?

Pojď do toho s námi:

Odmítej v kavárně/baru brčko - "Prosím, bez brčka".
Pokud fakt musíš mít brčko, najdi si alternativy.
Nekupuj na letní grilovačku plastová brčka.
Zkrátka #nebrčkuj.

Sleduj nás na našem Instagramu, kde ti ukážeme, jak nám to jde. Ale zapoj se i ty: vyfoť drink bez brčka nebo sdílej situace, kdy jsi brčko odmítl. A nezapomeň vše označit #nebrčkuj, ať o tom víme a podpoříme tě :).

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...
zero waste
life
Místo plastů produkty z přírodních materiálů. 7 způsobů, jak na to
13. 8. 2018
4 minuty k zero waste

Problematiku jednorázových brček budeme řešit i na webu, kde ti během srpna ukážeme, že místo jednorázového plastového brčka se dají najít alternativy (víš, že existují dostupné a cenově přijatelné alternativy - např. z kovu, skla nebo bambusu?), jaký dopad mají brčka na ekologii nebo kdo ze sociálního světa bojuje proti používání plastu (#zerowaste). A mnohem víc.

Pokud alespoň u jednoho vás změníme postoj k jednorázovým plastovým brčkům, budeme #happy.

A protože víme, že #brčkemtozačíná, v následujících měsících se zaměříme i na další #ekoproblémy.

Sleduj nás a #nebrčkuj taky. 
Vždyť i ty můžeš pro ochranu životního prostředí něco udělat.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější