6 tipů, jak se stát neoblíbenějším hostitelem na Airbnb

6 tipů, jak se stát neoblíbenějším hostitelem na Airbnb

Rádi se seznamujete s lidmi z celého světa? Ubytujte je rovnou u sebe doma! Oblíbenost ubytování formou hostitelství roste i v České republice. Projevuje se to i nárůstem zájmu o komunitní platformu Airbnb. Celosvětově mohou zájemci jejím prostřednictvím využít téměř 2 miliony hostitelských nabídek. Hostitelství ale také představuje výbornou příležitost pro osoby, které si chtějí zajistit dodatečné příjmy nebo finančně podpořit svoje podnikání. Jak se tedy stát tím nejlepším hostitelem? 

1. Buďte upřímní

Vytvořte popis vaší nabídky, který nejvíce odpovídá realitě. Nepřidávejte do galerie šampaňské na nočním stolku, pokud ho všem hostům neplánujete skutečně kupovat. Nesnažte se z vašeho skromného bytu udělat za každou cenu luxusní bydlení, vaši hosté totiž nestojí o pětihvězdičkový hotel, ale o autentické bydlení ve skutečném domově. Čerstvými květinami na jídelním stole ale určitě nic nezkazíte.

2. Cenu nastavte podle nabídek v okolí

Někteří uživatelé Airbnb chtějí hlavně poznávat zajímavé lidi z celého světa, jiní si chtějí pronájmem svých bytů a domů především něco přivydělat. K tomu je ale potřeba uspět v konkurenci nabídek. Na webu Airbnb se můžete podívat, za kolik nabízejí ubytování vaši sousedé a podle vybavení a velikosti bytu zvolit cenu podobně vysoko jako oni.

Foto: Studenta

3. Domluvte se s hosty na všech pravidlech předem

Někteří hosté k vám přicestují až z druhého konce světa. Dodejte jim pocit, že si mohou být jistí všemi podmínkami ubytování. Nedopusťte, aby hosté až po příjezdu zjistili, že doma kouříte nebo, že jim budete muset každé ráno vyvenčit psa. Stejně tak byste si i vy měli být jistí, že vše proběhne přesně podle vašich představ.

4. Poznejte vaše hosty

Prohlédněte si profily vašich hostů ještě před tím, než jim potvrdíte rezervaci. Před příjezdem si s nimi vyměňte pár zpráv, abyste věděli, co od pobytu očekávají, kam se chtějí podívat a s čím byste jim mohli pomoci. Zjistíte, jestli je zajímá spíše umění nebo gastronomie, zda jsou hodně upovídaní nebo spíše uzavření, a budete tak vědět, jaký pobyt po ně přichystat.

O Airbnb

Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon či tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě.  Ať už se jedná o přenocování v pěkném apartmánu, týdenní pobyt na hradě nebo měsíční prázdniny ve vile. Navíc v mnoha cenových úrovních, ve více než 34 000 městech a 190 zemích světa. Airbnb se svým prvotřídním zákaznickým servisem a rostoucí komunitou uživatelů nabízí nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své nevyužité ubytovací kapacity, a jak je mohou nabídnout milionům zájemců z celého světa.

5. Ukažte jim město (pokud chtějí)

Během pobytu vaše hosty můžete pozvat na večeři, ukázat jim váš oblíbený bar nebo krásná místa, kam turisté většinou nezabloudí. Nic z toho není vaše povinnosti, ale často se stává, že po pár společných hodinách se z hostů a hostitelů stanou přátelé, kteří se pak vzájemně navštěvují i v budoucnu. Respektujte však přání hostů, pokud se vám bude zdát, že chtějí čas trávit raději sami, nebraňte jim v tom.

6. Zůstaňte v kontaktu

Buďte svým hostům k dispozici během pobytu. Dejte jim pocit, že pokud se někde ztratí nebo se jim cokoliv stane, tak vám mohou zavolat. Věnujte jim pár zpráv i po jejich odjezdu. Zeptejte se, zda dobře doletěli zpátky domů, a jak se jim u vás líbilo. Pokud budete v kontaktu i několik měsíců, zvýšíte tak své šance, že si u vás zarezervují ubytování i při jejich příští návštěvě.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější