Top cestovatelské tipy: Smlouvejte, experimentujte nebo si peníze na cestování vydělejte jako hostitel

Top cestovatelské tipy: Smlouvejte, experimentujte nebo si peníze na cestování vydělejte jako hostitel

Stále plánujete dovolenou? A možná, stejně jako čím dál tím víc Čechů, plánujete vyrazit za hranice na vlastní pěst a ubytovat se u někoho z místních hostitelů. Komunitní platforma Airbnb, která propojuje lidi, kteří nabízejí místo k ubytování a ty, kteří krátkodobé či dlouhodobé bydlení shánějí, pro vás proto připravila osvědčené cestovatelské tipy, jak to nejlepší a nejvýhodnější bydlení sehnat.

1. Experimentujte s vyhledáváním

Sháníte ubytování pro dvě osoby? Nejprve zkuste vyhledat pokoj či apartmán pro jednoho a poté přidat druhou osobu. Nebo naopak – pokud hledáte ubytování jen pro sebe, zkuste hledat i mezi nabídkami pro dva a více osob. Některé nabídky mohou být výhodnější.

2. Nebojte se ubytování u hostitelů

Pronajmout si pokoj u místního hostitele je nejen levnější, ale díky osobnějšímu přístupu se může váš výlet proměnit v nezapomenutelný zážitek. Kdo jiný vám lépe poradí, kam si dojít na nejlepší pivo, kde je trh s lokálními potravinami či obchod se stylovým oblečením?

3. Ověřené fotky

Při výběru ubytování si vždy dobře prohlédněte fotografie, které hostitel umístil ke své nabídce. Nápis Ověřená fotka znamená, že fotografie byla na tomto místě pořízena přímo fotografem webu, jedině tak máte jistotu, že odpovídá realitě.

4. Komunikace s hostitelem

Komunikace je základem každého vztahu, i mezi hostem a hostitelem. Nezapomeňte se předem zeptat na vše, co vás zajímá: Kde a kdo mi předá klíče? Mám k dispozici wi-fi? Najdu v pokoji redukci do zásuvky? Mohu si vzít s sebou domácího mazlíčka? Mohu využívat vybavení kuchyně? Kde je nejbližší obchod s potravinami? A kde lékárna? Jak se dostanu do centra města?…

Foto: Studenta

5. Smlouvejte!

Do komunikace s hostitelem zapojte i svoje přesvědčovací schopnosti a šarm. Hostitel totiž může měnit cenu pronájmu, jak se mu zlíbí. Smlouvání je na místě především pokud si hledáte ubytování na poslední chvíli. Pro hostitele je výhodnější pronajmout pokoj i za nižší cenu, než jej nechat prázdný.

6. Pročtěte si recenze

Před potvrzením rezervace si nezapomeňte přečíst hodnocení ubytování od předchozích hostů. Osobní zkušenost vám určitě bude nápomocná. Pokud narazíte na nabídku ubytování, která nemá zatím žádná hodnocení, nic se neděje. Na všechny důležité otázky se zeptejte přímo hostitele.

7. Hodnocení hostitele

Není na škodu si pročíst i zkušenosti hostů s hostitelem, u kterého se plánujete ubytovat. Určitě vám tyto recenze pomůžou částečně odhadnout jeho charakter a způsob komunikace.

8. Staňte se hostitelem

Peníze na cestování po světě si můžete vydělat jako hostitel. Nepotřebujete vlastnit zámek nebo luxusní apartmán, abyste začali ubytovávat hosty. Stačí dokonce i nafukovací matrace nebo pohovka ve volném pokoji. Umístění hostitelské nabídky na Airbnb je navíc zdarma, takže zkrátka nemáte co ztratit! Stačí jen popis vaší nabídky, fotografie a cena – pak už můžete čekat jen pozitivní odezvy.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější