9 vychytávek, bez kterých se v létě neobejdete

9 vychytávek, bez kterých se v létě neobejdete

Vybrali jsme pro tebe devět skvělých věcí, které ti zpříjemní celé léto! Ať už dáváš přednost ležení u vody s kamarády a dobrou hudbou, nebo procházkám po evropských metropolí, nezapomeň s sebou do tašky přibalit třeba:

1. Mini speaker

Jen máloco dokáže letní atmosféru dokreslit tak, jako dobrá hudba v pozadí. Ať už jste na pláži, pikniku anebo pijete drink na terase, s ní to bude vždycky tak nějak intzenzivnější. A protože pouštět svoje nejnovější pecky z mobilu je už dneska faux pass a s boomboxem se nikdo tahat nebude, nejlepší je pořídit si mini speaker. Stojí pár stovek, většinou ho strčíte do kapsy, a navíc ho už dneska běžně seženete v podobě designové vychytávky. A soundtrack k letním zážitkům je na světě!

2. Boty plastovky

Girls only! …Rozšířené módní trendy bývají většinou dočasné kýče, ale najdou se i výjimky, které potěší. Voňavé botky z gumy v zářivých barvách patří mezi ty nejmilejší. Nečekejte ale humpolácké holiny ani peklo v podobě „kroksek“ – v těhle šik střevíčcích (třeba od MEL) budete naopak za trendy číču. Hodí se přitom ke koktejlkám stejně jako „na lítačku“ k vodě, zkrátka pohodlí a styl v jednom balení.

3. Slack line set

Asi už jste v poslední době taky zpozorovali pár „exotů“, kteří za teplých večerů balancovali na laně mezi stromy nebo dokonce nad vodou. Pro hodně z nás je tenhle sport zvaný slackline ještě pořád novinkou. Není to každopádně žádná klasická „nerdovina“, ale skutečně zábavná kratochvíle – třeba i do městských parků. Ze začátku to půjde ztěžka, ale vydržte – za pár odpolední už třeba lano přejdete i celé!

4. Zápisník na cesty

Jestli jste si jako malí psali deníček třeba z letního tábora a teď by vám to přišlo infantilní, jste na velkém omylu. Spíš dneska totiž zažijete věci, které si za pár let rádi připomenete. A zejména pozdní letní večery vám samotná paměť určitě nepobere. Nebojte se přitom spontánních výkřiků, fotek, nebo třeba jízdenek na metro. A jestli chcete mít váš notýsek osobní už od samého začátku, zkuste třeba skvělou řadu zápisníků od pražské značky Deaf Messenger.

5. Bubble Tea

No dobře, s tímhle drinkem jsme sice neobjevili Ameriku, ale pravdou zůstává, že jen málo věcí vás v horkém létě osvěží lépe. Dneska už tuhle taiwanskou specialitu seženete ve všech větších městech a nic není lepšího, než nasát šťavnatou kuličku a slastně skousnout. V létě budou zřejmě mezi nejoblíbenější patřit ovocné varianty nápoje bez přidaného mléka.

6. Trekové brusle

Je dost možné, že klasické dvouřadé brusle jste naposled viděli ve školce anebo na stále oblíbenějších retro párty. Právě tahle „vozítka“ jsou ale momentálně tím největším hitem – a taky skvělým módním doplňkem. Nejen ve skateshopech je teď seženete v mnoha krásných retro provedeních. Takže ať už spěcháte do práce anebo si chcete v klídku zajezdit v parku, trekovky jsou pro letošní léto jednoznačná volba.

7. Instagram

A máme tu další lapač letních zážitků, tentokrát i se sociálním přesahem. Jak nedávno řekl někdo moudrý - dneska se už vaše zážitky nepočítají, dokud je nezaznamenáte a nesdílíte s dalším publikem. A právě na to je „instáč“ jako dělaný. Hlavně má tahle aplikace díky všemožným filtrům tu výhodu, že i to nejmdlejší jídlo nebo nejnudnější místa na něm vypadají jako z National Geographic. Před několika dny navíc tahle apka spustila i možnost natáčení videa… Hipsteřině zdar!

8. Letní kino

Další příjemná továrna na zážitky, kterou si jindy než v létě neužijete. Opět se nejedná o žádnou novinku, ale v poslední době se tahle zábava dostává čím dál víc do kurzu. Hned v několik městech se navíc letní kina zapojila do projektu www.filmjukebox.cz, kde můžete sami nominovat a následně hlasovat o tom, co na plátně uvidíte. Ještě větším upgradem je pak rozhodně autokino pěkně po americku – i to se u nás v poslední době začalo nadějně šířit všude možně.

9. Europas

Takzvaný europas je něco, co jste možná vždycky chtěli zkusit, ale nikdy neměli tu odvahu. Jízda vlakem po evropských zemích zcela dle vašeho výběru stojí studenty kolem 400 Euro, dospělí pak zaplatí šest stovek. Ve vámi vybraných zemích zkuste třeba ubytování přes couchsurfing – výlet přes celou Evropu vás tak může vyjít na tolik, jako jindy jedna obyčejná dovolená. Jako bonus můžete k pasu dostat i cestu trajektem zadarmo. Víc třeba na www.eurail.com !

Text: Mariana Kopecká

-->
Foto: Studenta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější