Seznámíme se? Jak poznat své nové spolužáky na VŠE...

Seznámíme se? Jak poznat své nové spolužáky na VŠE...

Jsi čerstvě přijatý na VŠE? Gratulujeme! Ale co dál? Nová škola, spolužáci, pravidla… Není lehké se v tom všem vyznat. Právě s tím pomohou letní seznamovací pobyty, kterých je letos pořádáno hned několik. Na VŠE neexistuje žádný oficiální seznamovák, všechny jsou pořádány výhradně studenty. Takže jaké máme možnosti?

První a největší

Nejdříve si představíme Seznamovák VŠE. Tento projekt se prezentuje jako první a největší ze seznamovacích pobytů na VŠE. „Jsme jedineční v tom, že oproti konkurenci pořádáme již 5. ročník, a proto už máme mnoho zkušeností a víme přesně, jak má seznamovák vypadat a co student potřebuje,“poukazuje jeden z organizátorů Michal Horký.

Jedná se o skutečně masivní záležitost – neúčastní se jí jen studenti VŠE, nýbrž i dalších univerzit. Seznamovák probíhá v atraktivní lokalitě Máchova jezera a přilehlých rekreačních chatek. Program je dobrovolný a skládá se z přednášek o studiu i seznamovacího programu pro budoucí spolužáky.

Seznamovák VŠE je letos rozdělen do dvou turnusů. První se uskuteční v termínu 2. 9. – 8. 9. 2013, druhý na něj hned navazuje. Další a aktuální informace zjistíš na zmíněném webu či skupině na Facebooku.

Mladá alternativa

Druhý projekt, na který se podíváme, se nazývá Fakultní seznamovák. Vznikl v loňském roce jako reakce na zmíněný Seznamovák VŠE. Může se pyšnit skutečně fakultním pojetím – každá fakulta má svůj vlastní turnus a účastní se jej pouze studenti a pedagogové z dané fakulty. Cílem organizátorů je, aby se poznali skutečně ti studenti, kteří pak spolu budou trávit i většinu času ve škole.

Krátkou historii seznamováku popisuje i organizátorka Karolína Kardaczová: „Loni jsme dělali pilotní projekt pro Fakultu mezinárodních vztahů, kterého se zúčastnilo 200 prváků. Díky úspěchu a dobrým ohlasům jsme se rozhodli rozšířit náš koncept dál. Všichni byli velice spokojení, chválili především náš program a to, že bylo vše dobře zorganizované. Někteří prváci u nás letos dokonce dělají instruktory.“

Hlavní náplní programu jsou seznamovací a team-buildingové hry, soutěže a informace o budoucích předmětech i fungování školy. A kam se pojede? Cílem budou Slapy, konkrétně lokalita Nová Živohošť. Info o Fakultním seznamováku najdeš kromě webu i na facebookové stránce.

Třetím do party je Seznamovací kurz VŠE, známý také jako rektorský seznamovák, o němž se můžeš dočíst na webu a facebooku. Stejně jako Fakultní seznamovák se jedná o nový projekt. Nabízí také několik turnusů především v první polovině září v oblíbené lokalitě Máchova jezera, tedy ve stejném čase i místě jako Seznamovák VŠE. Program se skládá z přednášek zaměřených na veškeré fakultní dění, které student potřebuje vědět, a postaráno je i o večerní zábavu prostřednictvím společné diskotéky.

Brzy to vypukne

Na obě akce se můžete přihlašovat do konce července na výše zmíněných webech. Výsledná cena za ubytování a program se u všech akcí pohybuje kolem dvou tisíc. Tak na co ještě čekat? Na seznamováku potkáš spoustu zajímavých lidí, kteří ti zpříjemní (nejen) studijní život. Ohlasy na všechny projekty jsou pozitivní, studenti si seznamování pochvalují. Takže nezbývá než dodat - pojďme se seznámit!

Text: Mojmír Sedláček

úvodní foto: sxc.hu

-->
Foto: Studenta

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější