Brigáda na léto: kde a jak ji hledat?

Brigáda na léto: kde a jak ji hledat?

To je pořád nějaké jídlo, hospoda, tisknutí seminárek, dárky, něco na sebe, vlak, autobus, … A člověk - student se nemůže doplatit. Naštěstí existují různé možnosti, jak zvětšit objem peněženky a bankovního účtu. Stačí jen lehká aktivita a připojení k internetu. Studenta.cz přináší několik typů nejen na pracovní portály, kde se dají najít různorodé brigády!

Jobs.cz

Populárním portálem, kde uživatelé internetu hledají nejen brigádu, ale také regulérní práci, je Jobs.cz. Každý den zde přibývá několik pracovních nebo brigádních nabídek, a to v různých regionech po celé republice. Ať tedy studujete v jakémkoli vysokoškolském městě, neměl by pro vás být problém objevit nějaký ten přivýdělek. Jedinou překážkou je, že na Jobs.cz zavítá denně velké množství lidí a stejné množství pak na inzeráty odpovídá. Konkurence je velká, tudíž se v mailových odpovědích snažte vymyslet zajímavý předmět a kvalitní průvodní dopis. Na Jobs.cz si můžete založit i vlastní účet, kam vložíte svůj životopis, na jehož základě se potenciální zaměstnavatel může ozvat sám. Stejně tak se na účtu bude ukládat mapa vašeho počínání na webu, nemůže se tedy stát trapas, že byste se na jeden inzerát ozvali třeba pětkrát.

www.jobs.cz

Index Nosluš

Společnost se zvláštním jménem sice také najdete na internetu, ovšem jádro jejího fungování spočívá v offline světě. Index Nosluš se zpočátku orientovala pouze na studenty – chtěla zaměstnavatelům pomoci ve využívání velkého potenciálu pracovní síly studentů. Zajišťovala takzvaný brigádnický servis. Akutálně se společnost věnuje i zprostředkovávání plných pracovních poměrů, ovšem jako studenti budete v jakékoli její kamenné provozovně vítáni. Po obeznámení se s veškerým systémem zadávání brigád podepíšete s Index Nosluš pracovní smlouvu. Agentura tak bude vaším zaměstnavatelem a kdykoli se naskytne brigáda podle vašich představ a možností, bez okolků vám ji nabídne. Hned při registraci sdělíte v jakých dnech a hodinách jste schopni pracovat a jakým oborům byste se chtěli věnovat. Pak už nezbývá než čekat, až k vám přiletí pracovní nabídka, nebo se každý den dívat, jaké nové brigády jsou k dispozici v registračním systému. Můžete si je pak takzvaně zamluvit a dojít do agentury vyřídit. A pak… pracovat.

www.indexnoslus.cz

Monster.cz

Ačkoli si můžete často představovat svoje potenciální zaměstnavatele jako bezskrupulózní monstra, server Monster.cz takové myšlenky i přes svůj název nepodporuje. Poptávka po nových zaměstnancích je zde vskutku bohatá a provázená příjemným uživatelským prostředím. To vám poradí jak sestavit životopis, jak ho správně přeložit do angličtiny a mnoho dalších užitečných rad. Můžete se zde podívat na platy vysokoškoláků, na nejčastější otázky pokládané při pohovoru nebo získat další tipy k hledání práce. I na Monster.cz lze pověsit svůj životopis a čekat, až si ho někdo všimne, případně si pracovní nabídky dle vašich kritérií můžete nechat posílat na email. Pokud si na Monster.cz založíte svůj monstrózní účet, získáte možnost upravit si svou hlavní stránku přesně podle osobních preferencí. A tak nehrozí, že pokud studujete dva ekonomické obory v Olomouci, objeví se vám na domovské stránce nabídka dělat zedníka na plný úvazek v Plzni.

www.monster.cz

Tipy a triky na konec

Při zadání hesla pracovní agentura do vyhledávače se jich na internetu objeví hned několik. Je vždy dobré si prostudovat, co se kde o agentuře píše na webu a jestli s ní většina pracujících nemá špatné zkušenosti. Dobré je také  poptat se po známých, jestli nemají nějaký spolehlivý tip. Pokud ale i přes registraci v agentuře, vyhledávání na webu a sledování inzerátů v novinách nemůžete sehnat ideální brigády nebo práci, zbývají ještě dvě možnosti. Jednou z nich je prohledávání stránek firem a společností, ve kterých byste se rádi uplatnili. Často se tam totiž ukrývají nabídky pozic, které se na internetových portálech nebo v rejstřících pracovních agentur neobjevují. Pokud však ani tam nenaleznete, co hledáte, máte ovšem alespoň mlhavou představu, co byste v dané kompanii chtěli dělat, seberte všechnu odvahu a pošlete jim svůj životopis. Nezapomeňte ho doprovodit poutavým průvodním textem, ve kterém můžete naznačit své pohnutky vedoucí k práci právě v dané společnosti a načrtněte obrysy pozice, ke které se hodíte. Třeba ji pro vás speciálně vytvoří. :-)

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější