Zdeněk Bakala pomáhá mladým studovat v zahraničí: příběhy "jeho" studentů

Zdeněk Bakala pomáhá mladým studovat v zahraničí: příběhy "jeho" studentů

Řeč je o studentech, kteří od Nadace Zdeňka Bakaly loni získali stipendia na špičkové zahraniční univerzity. Celkem 20 mladých lidí si mezi sebe rozdělilo 10 milionů korun. Co za ten necelý rok zvládli? Co se jim podařilo? A ukázalo se, že výběrová komise Nadace Zdeňka Bakaly má „čuch“ na talentované studenty, kteří šanci získat skvělé vzdělání nepromarní? Šanci dostat se na prestižní univerzitu máte do 30. června i vy!

Většina z těch, co se teprve hlásili na školy, se na vysněné prestižní univerzity dostala. V mnoha případech dostali i částečné stipendium přímo od univerzity. Druhou skupinu našich stipendistů tvoří studenti, kteří již na zahraniční univerzitě byli. Ti své aktivity rozvíjejí a pochopitelně – pilně studují.

Na jakých univerzitách je možné studovat?

Naši stipendisté maturanti stále čekají na výsledky maturit a dalších mezinárodních zkoušek, ale už teď jsou podmínečně přijati na: Yale, dva na Harvard University, tři na University of Oxford (Mathematics and Computer Science, Litterae Humaniores a Philosophy, Politics and Economics). Jeden míří na University of Edinburgh (Biomedistry), další na University of Nottingham (Biomedical Science). Budeme mít studenta na University of Cambridge i na University of Pennsylvania.

Mezi vynikající studenty již v zahraničí studující patří třeba Branko Černý. Končí druhý ročník na Dartmouth College , jeho výsledky ho řadí mezi 15% nejlepších na univerzitě.  Získal ocenění Moses Davis Award for an Outstanding Sophomore Business Staffer.

Nebo Jan Kolmaš. Má po prvním ročníku na Yale a bude se během léta podílet na výzkumu a vývoji robotické kolenní ortézy.

"Nyní studuji už druhým semestrem v Americe a nelituji jediného momentu, který jsem nad přihláškami strávil. Každá vteřina se mi teď stonásobně zúročila, protože tady má člověk tolik možností, že více než dříve lituji, že den má jen 24 hodin."

Matouš Michal končí první ročník na Julliard School of Music. Celý rok pracoval s Glennem Dicterowem, pracoval na Prodané nevěstě s Jamesem Levinem.

Filip Rozsypal ukončil první ročník PhD programu na University of Cambridge. Jeho výzkum se bude věnovat novým teoriím ekonomických cyklů.

Martin Výška z University of Cambridge se toto léto bude věnovat výzkumnému projektu v astrofyzice. Jeho supervizorem bude uznávaný vědec a profesor Gary Gibbons.

Nadace Zdeňka Bakaly je na rozdíl od řady jiných institucí pomáhajících studentům výjimečná tím, že studenty podporuje po celou dobu jejich studia. Pokud mají odpovídající výsledky a ve svém nasazení nepoleví.

Nadace Zdeňka Bakaly

Nadace Zdeňka Bakaly existuje od roku 2007. Spolufinancuje řadu aktivit – kulturních (oprava varhan v pražském kostele U Salvátora), vzdělávacích (debatní soutěž Cestou do parlamentu) i vědeckých. Stěžejní náplní její činnosti je stipendijní program SCHOLARSHIP. Koresponduje to se zkušeností zakladatele Nadace. Ve svých devatenácti letech Zdeněk Bakala utekl z komunistického Československa do USA, aby udělal základní investici do své budoucnosti: získal kvalitní vzdělání ve svobodné zemi.

Více na www.nadacezb.cz

„Svoboda, vzdělání  a zodpovědnost , to jsou naše hodnoty. Svobodně se rozhodnout, kde chci získat kvalitní vzdělání, a k tomu odpovědnost a vědomí, že pro to musím hodně udělat. Manžel je právě díky svému vzdělání úspěšným finančníkem, který může své peníze věnovat na charitativní projekty,” říká předsedkyně správní rady Nadace Zdeňka Bakaly Michaela Maláčová, která se stejně jako další členové hodnotící komise těší na pohovory se studenty, které proběhnout po prázdninách.

Přihlaště se i vy!

Uzávěrka letošního ročníku programu SCHOLARSHIP, který umožní studium na těch nejlepších světových univerzitách dalším mladým lidem, je 30. června.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější