Česká inovace zahajuje třetí ročník, pomohla už desítkám firem

Česká inovace zahajuje třetí ročník, pomohla už desítkám firem

Soutěž Česká inovace, která se stala významnou platformou pro inovativní projekty v rámci České republiky, zahajuje již svůj třetí ročník. Hlásit se mohou nápady a inovace od jednotlivců přes malé i velké firmy až po veřejnou správu. Hodnotit je bude téměř stočlenná odborná porota v pěti kategoriích.

Uzávěrka soutěže je 15. listopadu tohoto roku, vítězové pak budou vyhlášeni 14. března 2014 na Festivalu České inovace v Národní technické knihovně v Praze.

V kategorii Inovační nápad budou hodnoceny inovace pocházející od jednotlivců nebo studentů, v kategorii Nadějná inovace budou posuzovány začínající firmy, Inovační hvězda zhodnotí malé a střední firmy, kategorie Inovativní firma je určená společnostem nad 250 zaměstnanců a pátá kategorie se zaměří na Inovace ve veřejné správě. Novinkou je speciální cena za Společenskou prospěšnost inovace.

Podle průzkumu společnosti PwC ČR třetina (33%) generálních ředitelů nejvýznamnějších tuzemských společností považuje inovace za největší růstovou příležitost své firmy pro letošní rok. Téměř čtvrtina (23%) dotázaných přitom považuje za důležitou produktovou inovaci, tedy vývoj nového výrobku či služby.

Foto: Studenta

Česká inovace dává inovátorům prostor pro zviditelnění nápadů, nalezení potenciálních partnerů a vzájemnou výměnu zkušeností. Cílem soutěže je rozpoznat perspektivní inovace, ocenit jejich autory a podpořit další uplatnění v praxi. Česká inovace již pomohla desítkám projektů posunout se o krok vpřed zviditelněním, radami, finanční podporou anebo propojením s relevantními partnery.

Oceněné Inovace budou mediálně zviditelněny, získají konzultační podporu pro další rozvoj, přístup k finančním zdrojům a kontakty. Soutěž Česká inovace se orientuje především na praktickou podporu komerčního uplatnění nápadů.

Minulého ročníku se zúčastnilo 110 projektů z celé České republiky, vítězem se stal jícnový stent, tedy trubička do krku, která umožňuje lidem s poraněním jícnu přijímat normální stravu. Generálními partnery České inovace jsou 3M Česko, Era a Telefónica O2.

Bližší informace na www.ceskainovace.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější