Chceme pomáhat! Za jediný den vstoupily do registru skoro tři stovky budoucích inženýrů

Chceme pomáhat! Za jediný den vstoupily do registru skoro tři stovky budoucích inženýrů

Skoro o tři stovky budoucích inženýrů se minulý týden rozrostl Český národní registr dárců dřeně. Studenti z ČVUT a VŠCHT pořádali další z hromadných zápisů přímo na akademické půdě a zájem o to zapsat se někomu do života, byl značný.

Hromadný zápis do ČNRDD se uskutečnil v atriu Fakulty stavební ČVUT zásluhou studentek Alžběty Vachelové z této školy a Anety Nyčové z VŠCHT. Obě studentky jsou už v registru dárců dřeně zapsány – Alžběta třetím rokem, Aneta od loňska – a teď se snaží přivést nové dárce z řad svých spolužáků.

Protože obě velmi dobře vědí, jak vysokoškoláci zápasí s časem, tak skvěle odhadly, jak pozitivní ohlas a hlavně jak skvělý výsledek bude mít, když přijedou pracovníci registru přímo do budovy školy za studenty a ti se tak stihnou zaregistrovat během několika minut, třeba o přestávce mezi přednáškami.

Ve středu 4. května se první zájemci o zaregistrování začali scházet už před devátou hodinou. Perné bylo pak ale zvláště poledne. Lékařky a sestry z hemato-onkologie FN Plzeň se za celý den nezastavily, ale výsledek stál za to!

271 zaregistrovaných během jednoho dne je úctyhodné číslo, za které patří velké díky všem, kteří se na organizaci dne jakkoliv podíleli.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější