Chceš znát své silné stránky? Pomoct ti může rozvojové centrum na ČVUT

Chceš znát své silné stránky? Pomoct ti může rozvojové centrum na ČVUT

Rádi byste zjistili, jaké jsou silné stránky vaší osobnosti, a v čem se naopak potřebujete rozvíjet, ale vyplňování mnoha otázek v testu pro vás není zrovna to pravé? Pokud byste rádi pochopili, proč se jiní lidé chovají úplně jinak než vy, není nic jednoduššího než zaměřit se na problematiku osobnostního rozvoje.

„Studenti se kdysi vraceli ze zahraničí s tím, že na tamních školách nefungují jen klasické kariérní poradny, ale zejména rozvojová centra. A že je to skvělý koncept a je velká škoda, že u nás nic podobného nefunguje. Proto v roce 2009 vzniklo naše KáCéčko,“ říká Ondra, který má fungování tohoto rozvojového (i kariérního) centra na pražském ČVUT na starosti. Primárně prý vzniklo za účelem rozvíjet technické studenty v netechnických dovednostech a předávat jim zkušenosti pomocí různých vzdělávacích seminářů. Pak se k seminářům přidaly i další aktivity.

S čím KáCéčko studentům pomáhá?

S rozvojem prezentačních dovedností, uměním zaujmout, efektivním využíváním času, bojem s prokrastinací, budováním návyků, týmovou spoluprací, projektovým myšlením, networkingem… Je toho spousta, do čeho se KáCéčko pouští. „Snažíme se sledovat trendy a máme radost, když se k nám studenti vracejí a my víme, že to, co děláme, má smysl,“ vysvětluje Lucka, Ondrova kolegyně.
Foto: Studenta

Cílem KáCéčka je nabídnou studentům veškerou podporu v jejich rozvoji a osobnostním posunu. Funguje proto jako jakýsi rozcestník pro cestu každého ze studentů jako individuality v osobním růstu. Studenti mají několik možností na výběr. Pokud nevědí, jaké jsou jejich silné stránky, mohou vyzkoušet třeba osobnostní testování se zpětnou vazbou od psycholožky.

A máme i knihovnu

„Kariérní centrum bereme jako laboratoř. Můžeme si spolu se studenty vyzkoušet, co funguje a co ne, a díky tomu se rozvíjejí nejen studenti, ale i my. A máme i knihovnu,“ doplňuje Evgenia, další z Ondrových kolegů. Tato knihovna obsahuje přes 200 knižních titulů především z oblasti osobního rozvoje, leadershipu, prezentačních dovedností nebo time managementu. Jak vidí KáCéčko svoji budoucnost? „Plánujeme spoustu aktivit, například rozvíjet studenty také v přístupu ke zdravému životnímu stylu a sportu. Jsem moc rád, že se absolventům, kteří prošli jakoukoliv naší aktivitou, daří,“ zakončuje svoje povídání Ondra.

Více na kariernicentrum.cz (pro studenty a absolventy ČVUT jsou akce zdarma)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější