Deset vět, co zaručeně neříkat mužům ani ženám

Deset vět, co zaručeně neříkat mužům ani ženám

„Můj den se vyvíjel skvěle, stihla jsem deadline do práce, uklidit doma, uvařila a ještě jsem se naučila na test. Vůbec mě nenapadá, co by tak mohlo můj den zkazit, ale pak to přijde. Jenom jedna věta, otázka nebo připomínka a já vím, že vše je špatně”. Pokud jste taky jako já někdy pronesli některou z vět na tomto seznamu, pravděpodobně jste si uvědomili svou chybu hned a tiše se modlili pro schopnost cestovat v čase jen proto, abyste se mohli vrátit o několik sekund a udrželi svou pusu na uzdě. Přečtěte si, jakých vět se vyvarovat a začněte nový rok s čistým štítem!

Co neříkat ženám:

1. Jé ty jsi těhotná?

Tak tohle radši neriskuj, protože pokud se náhodou spleteš, zadělal jsi si na pořádný průser. Kromě toho, že terč tvé otázky přestane na měsíc jíst, s velkou pravděpodobností ti to bude hodně dlouho vracet.

2. Ty se fakt chováš jak ženská.

„To bude asi tím, že já jsem ženská. Pokud ti to vadí, tak si klidně začni chodit s klukem.” - na tohle prostě nedostaneš příjemnou odpověď.

3. Jsi hrozně podobná mojí mámě.

Za tento „kompliment” ti určitě hrozně moc poděkuje, protože co víc si přát, než být podobná mámě svého partnera.

4. Máš své dny?

I když jsi si na sto procent jistý, že máš pravdu, nevyčítej jí to. Tvým úkolem je předstírat, že její menstruační cyklus nemá vliv na její chování, ječení a brečení pro nic za nic. V této situaci  je třeba mít trpělivost a ukázat soucit. Dopřej jí iluzi, že ve skutečnosti se chová úplně stejně a vůbec nic na ní není poznat.

5. Moje ex…..

Dobrý bože, teď budeš potřebovat někoho, aby tě vytáhnul ven z místnosti, ne? Jen velký blázen by začal větu těmito nešťastnými slovy. Nikdy, opravdu nikdy nesrovnávej svou partnerku s ženou, se kterou jsi měl vztah. To nikdy nemůže skončit dobře. I když to mělo vyznít sebe líp, správně byste na svojí bývalou neměli vůbec myslet.

Foto: Studenta

Co neříkat mužům:

1. Na velikosti nezáleží.

I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo - nechce slyšet žádný muž. Říct narážku na jeho malý penis je pro něj ztráta mužství ve dvou vteřinách.

2. Musíme si promluvit.

Tahle věta je zaklínadlo a nepřináší vůbec nic dobrého. Jeho žaludek se třikrát otočí a  má jen pár sekund než se dozví, co zase provedl. (Neumyl jsem nádobí? Je těhotná? Chce se se mnou rozejít?  Zapomněl jsem na naše výročí?) Jedna věc je jasná, jemu teď budou vyčteny jeho nedostatky a určitě to nebude hezká konverzace. Zkus mu to říct trošku jinak, aby chudák nedostal zástavu hned na začátku.

3. Mám zpoždění.

Teď nemám namysli, že přijdeš pozdě do práce nebo na večeři. Pokud toto „zpoždění" nebylo plánované, zaručeně bude tvůj kluk ve velkém šoku.

4. Jsi jako můj ex.

Každý muž se chce cítit jedinečně, že právě on je pro tebe ten pravý. Nepotřebuje být srovnáván s tvým bývalým. Ty určitě taky nechceš slyšel, že jeho ex měla pevnější zadek, než je ten tvůj a jak skvělá byla v posteli. Prostě se vyhýbej konverzacím o tvém ex a hlavně intimních věcech spojené s ním.

5. Tvůj vkus je příšerný.

Pokud se ti nelíbí, jak se váš partner obléká, neříkej mu o tom. Můžeš se pomalu zbavit jeho starého oblečení a koupit nové až spolu budete žít. Jestli to v blízké budoucnosti neplánujete, tak zkuste chodit nakupovat společně. Pokud mu řekneš, že má hrozný vkus pro módu, tak se s tebou samozřejmě nerozejde, ale můžete výrazně poškodit jeho sebevědomí.

Text: Tereza Brejchová

Foto: pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější