Festival UNITED ISLANDS a Klubová noc v Praze již brzy!

Festival UNITED ISLANDS a Klubová noc v Praze již brzy!

V předvečer největšího pražského open air festivalu United Islands, ve čtvrtek 23. června, vypukne Klubová noc, která návštěvníkům nabídne koncerty mladých českých kapel napříč hudebními žánry. Ve dvaceti pražských klubech vystoupí více než 50 kapel, djs a hudebních projektů v různých formách. Všechny koncerty jsou stejně jako samotný festival zdarma. Pokud vás zajímá česká hudební scéna, máte jedinečnou možnost během jednoho večera stihnout třeba i 6 koncertů ve třech různých klubech!

„Klubovou noc jsme pro diváky pomyslně rozdělili do 5 hlavních zón, v rámci kterých mohou snadno a rychle přecházet mezi jednotlivými kluby a stihnout tak co nejvíce koncertů“, vysvětluje Tereza Krippnerová, koordinátorka klubové noci festivalu United Islands.

Centrum Prahy ožije naplno

V zóně Malá strana mohou diváci přecházet mezi Malostranskou Besedou, Blues Sklepem, Rubínem nebo klubem Popocafepetl. V zóně Národní si diváci mohou vybrat například mezi kluby Rock Café, Café Nona, Lucerna Music Bar nebo Vagon. V zóně Starého města bude program v klubech Chapeau Rouge, 2.patro, Roxy nebo v kavárně U Prstenu.

SPOLUJÍZDOU NA UNITED ISLANDS!

Nevíte, jak se na festival dostat? Nemáte vlastní auto a chcete ušetřit za vlak nebo autobus? Pojeďte s Jízdomatem!

Více na www.jizdomat.cz/united-islands

Koncerty nejen v centru

Program samozřejmě nebude pouze v klubech v centru a do Klubové noci se zapojí i kluby v oblastech Žižkova, Smíchova a Holešovic. Na Žižkově to bude oblíbený Palác Akropolis, Rybanaruby nebo Matrix. V zóně Smíchov budou v rámci klubové noci otevřeny kluby Futurum, Jazz Dock a Škabetka bar. Na Praze 7 budou návštěvníci moci navštívit oblíbený holešovický klub Cross. „Naším cílem je mimo jiné přenést do městských ulic atmosféru festivalu, aby lidé volně přecházeli z jednoho koncertu na druhý bez omezení placení vstupného a užili si koncerty na různých místech v Praze“, doplňuje PR manažerka festivalu Barbora Šubrtová.

Začínající kapely vedou!

Dramaturgie letošního ročníku klubové noci se snaží stejně jako v minulých letech představovat neokoukané tváře domácí scény napříč různými hudebními žánry. Velká část interpretů v letošním roce vydává debutové nebo nové album. „Česká hudební scéna je pestrá. Každoročně se objeví spoustu skvělých nových hudebních projektů, které mají šanci získat si přízeň širokého publika. V minulosti tak naše publikum objevovalo třeba kapely Dva, Midi Lidi, Spankers, Toxique a další, které dnes již patří mezi obecně známé kapely u nás. Už teď je to napínavé a jsme zvědaví, které kapely překvapí letos“, doplňuje dramaturg festivalu David Gaydečka.

Z potvrzených interpretů se návštěvníci mohou těšit například na horkou novinku Goodfellas, kteří nedávno vydali debutové album Robbery Blues, které nahrávali v USA s producentem Chrisem DiBenedittem. Dalším horkým želízkem v ohni je objev české alternativní scény Fiordmoss, na které pějí chválu snad všichni hudební kritici. Nové album představí melancholičtí Soliloque nebo electro punkoví The Linings.

Příznivci elektronické scény se mohou těšit na čerstvého držitelé Anděla, producenta Kubátka nebo pardubickou kapelu Alef Zero, kterým se také přezdívá čeští London Electricity. Pro informace o dalších interpretech sledujte webové stránky festivalu United Islands, kde se budou informace o interpretech Klubové noci neustále aktualizovat.

Festival začíná hned den po Klubové noci!

Samotný festival United Islands 2011 začíná hned druhý den po Klubové noci, a to v pátek 24. června a potrvá až do soboty 25. června 2011. Hudbu si můžete vychutnat na celkem pěti hlavních scénách na čtyřech pražských ostrovech – Slovanském, Dětském, Střeleckém, na Kampě a na několika vedlejších nehudebních scénách – na Janáčkové nábřeží, Mostě Legií dalších místech.  Čeká na vás celkem 100 kapel z 15 zemí světa!

Foto: Studenta

Více informací na www.unitedislands.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější