GIRL POWER movie – šokující, odvážný a kontroverzní

GIRL POWER movie – šokující, odvážný a kontroverzní

Co spojí světové kontinenty, části jejich dívčích populací a graffiti? Dokumentární road movie Girl Power v čele s Ondřejem Rybárem – absolventem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, pro nějž bude snímek celovečerním debutem.

Graffiti je životním stylem. Může být anonymní, svérázné a vypovídající. Je možná samotným životem. Alespoň pro dívky, které se mu věnují a zasvětily mu velkou část své existence. Ačkoli si graffiti většina lidí představí spíše jako spojení barev a mužství, o slovo se ve spojení hlásí i ženství. Ne že by se holky snažily nenápadně vklouznout do graffitového světa a pomalu se přizpůsobovaly zavedeným mravům. Naopak – graffiti se přizpůsobilo jim. Holky ho přikrášlily podle svého. Oblékly mu minisukně a kozačky. Kluci, bojíte se růžového laku na nehty a červené rtěnky? Vždyť se tak pěkně vyjímají na zdech Prahy, na oknech New Yorku nebo v pařížském metru!

Foto: Studenta

Graffiti je uměním, které žije na ulici svým vlastním nekomerčním stylem. Zároveň je trestným činem, proto jsou tvářičky něžných stvoření, které vidíte na našem plakátě, rozmazané. Co když některá z nich sedává vedle vás na přednáškách?

Ondřej Rybár pronikl do komunity writerek, jak se nazývají dívky, které pomocí barev tvoří v šedivém světě 21. století své životní postoje. To se mu podařilo jen díky Sany, která s Ondřejem celý dokument vytváří a sama aktivně maluje již 8 let. Právě ona seznámila celý tým s dalšími slečnami, které se věnují graffiti. Holky ve snímku za rouškou uměleckých přezdívek mluví ve svých rodných jazycích o postoji žen v graffiti a o tom, co jsou pro něj ochotny obětovat ze svého života a pohodlí.

Foto: Studenta

Girl Power jsou sebevědomé dívky, které vědí, co chtějí, jdou si tvrdě za svým cílem a umí se bavit. Poznáte je lépe, až na podzim v roce 2011 shlédnete celý dokument Girl Power. Zatím se navnaďte videem a nejnovějšími informacemi na stránkách www.girlpowermovie.com.

text: Eva Samšuková

foto:www.GirlPowerMovie.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější