Hledáte práci? Zkuste to z pohodlí domova na virtuálním velethu!

Hledáte práci? Zkuste to z pohodlí domova na virtuálním velethu!

Po velkém úspěchu prvního česko-slovenského virtuálního veletrhu pracovních příležitostí, který za jeden týden navštívilo neuvěřitelných 90 000 návštěvníků, se letos chystá jeho pokračování.

To se bude konat od 4. - 10. dubna 2011, opět na adrese www.dnyprace.cz. Hlavním partnerem celého projektu bude opět Eures – Portál pro evropskou integraci MPSV. Práci si tedy budete moci hledat online nejen v ČR, ale i po celé Evropě!

Letos rychleji a moderněji!

Celý veletrh bude v novém designu běžet na nové a rychlejší platformě, bude ozvučen reálnými zvuky a dokonale propojen se sociálními sítěmi jako je Facebook, Twitter, LinkedIn, atd. Na jednom místě zde návštěvníci najdou nespočet pracovních nabídek od předních zaměstnavatelů jako jsou např. společnosti Vodafone, Škoda Auto, Accenture, Česká Pojišťovna, FEI, Century 21, O2, Komerční banka, GE Money Bank, Manpower, Unicredit Bank, Arcelor Mittal a mnoho dalších. Očekávaný počet firem, které budou nabízet volné pracovní pozice, je asi 40.

Podobně jako na loňském veletrhu budou lidé i letos moci nejen chatovat s náborovými pracovníky a navštívit jejich semináře, ale také si naplánovat virtuální pohovor s personalistou přímo v prostředí veletrhu. Ušetří tak čas i peníze.

Hlavní výhody virtuálního veletrhu

- práci si může každý hledat z pohodlí domova 24 hod denně, nikam nemusí jezdit, ušetří tedy za dopravu

- online chat a účast na seminářích – okamžitá odezva na reakci na inzerát

- poznání firemní kultury společností

- životopis lze zanechat u kteréhokoliv stánku firmy

- možnost projít si krátký orientační test s virtuální průvodkyní, jež účastníky nasměruje k firmám, které hledají právě kandidáty s danými zkušenostmi

- žádné specifické technické vybavení není třeba, stačí připojení na internet (ADSL) a nainstalovaný flash player, který má dnes již každý počítač

Virtuální veletrh pracovních příležitostí se koná 4. až 10. dubna 2011, 24 hod denně/7 dní v týdnu na adrese www.dnyprace.cz.

Co to je vlastně virtuální veletrh?

Jde o nový způsob hledání práce online v 3D světě, ve kterém mají návštěvníci možnost setkat se s potenciálními zaměstnavateli. Je určen pro všechny, kdo hledají nové zaměstnání nebo přemýšlejí o změně. Návštěvníci zde mohou komunikovat online s vystavujícími společnostmi, nechat jim svůj životopis, zjistit si o nich všechny možné informace, stáhnou si materiály, navštívit jejich webové stránky, nechat si poradit a mnoho dalšího. Mohou se také zapojit do online videokonferencí, kde si poslechnou přednášku zaměstnavatelů na vybrané téma a zapojit se do diskuze a pokládat otázky v reálném čase.

Foto: Studenta

Každý zaměstnavetel má k dispozici svůj vlastní, plně vybavený e-stánek s recepcí a personálem, videomístností a místností „kariéra u nás“. V každé z místností budou pro návštěvníka připraveny zajímavé a důležité informace o aktuálních nabídkách práce, společnosti samotné a její firemní kultuře, nabízených benefitech, zhlédnout mohou i reklamy a kariérní videa.

Zdroj: EURES

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější