Hokejová bitva 2013: Sesadí někdo Univerzitu Karlovu z trůnu?

Hokejová bitva 2013: Sesadí někdo Univerzitu Karlovu z trůnu?

Když se v jednom městě sejdou dva a více sportovních klubů, panuje mezi nimi velká rivalita. To znají jak fanoušci fotbalu, hokeje, basketbalu, tak samozřejmě i jiných sportovních odvětví. Kolikrát už si to spolu vyříkávali fanoušci Sparty a Slavie nebo třeba Viktorky Žižkov? Některá smetiště jsou prostě pro dva kohouty příliš malá. A to samozřejmě platí i o tom „smetišti“ akademickém. 

Studenti pražských vysokých škol si taky občas neumí přijít na jméno. To pak vzduchem lítají výrazy jako „hnojárna“, „nejtěžší gympl v Praze“, „prestižkáři“ anebo „banda filozofů“. Hrdost na svou alma mater zkrátka někdy odbourává i zásady slušného chování. Naštěstí existuje možnost, jak vyjádřit podporu své univerzitě, aniž byste museli někoho jiného urážet – přijďte fandit na Hokejovou bitvu!

Za Karlovku válí frajeři z FTVS

V této velké bitvě hokejových týmů čtyř pražských vysokých škol se už potřetí v řadě utkají zástupci Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické, Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity. Předchozí dva ročníky jasně ovládli hokejisté Univerzity Karlovy, když ve finále vždy porazili VŠE. O tom, jestli se některému ze zbylých tří týmů podaří sesadit tým UK z trůnu, se budete moct přesvědčit ve čtvrtek 31. října v Tipsport areně, tedy hokejové hale týmů HC Sparta a HC Lev Praha. Naším tipem ale je, že putovní Pohár primátora hlavního města Prahy se ani letos nebude stěhovat. Oni totiž za „Karlovku“ vážně nehrají žádní ustrašení filozofové – univerzitu reprezentují studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu. Ti letos jasně ovládli skupinu A akademického mistrovství České republiky, kde porazili všechny týmy z Hokejové bitvy, a nakonec dokráčeli až do celorepublikového čtvrtfinále. Ale nechme se překvapit, tým ze „zemědělky“ má letos taky dobrou formu.

Na výsledky si sice budeme muset ještě pár dní počkat, ale jedna věc je jistá už teď. Loňské a předloňské finále UK vs. VŠE se rozhodně opakovat nebude. Los utkání totiž tuto dvojici svede dohromady už v semifinále.

Foto: Studenta

Kde domov tvůj, Matěji?

Myšlenka takovýchto hokejových soubojů mezi univerzitami vznikla původně v Brně. Tam mezi sebou soupeřily Vysoké učení technické a Masarykova univerzita. První hokejový souboj brněnských vysokých škol proběhl v roce 2009, ten zatím poslední vloni vyhrála „Masaryčka“ a sledovala ho vyprodaná Kajot arena. Organizátoři pražské Hokejové bitvy univerzit se netají tím, že se u svých brněnských kolegů inspirovali.

„Ta myšlenka hokejových soubojů se nám moc líbila, tak jsme si řekli, proč to neudělat v Praze. Přece jen má Praha v tomhle větší potenciál, protože spolu můžou hrát čtyři vysoké školy, ne jen dvě,“ řekl hlavní organizátor Tomáš Gavlas. Vyprodat halu se zatím pražským organizátorům nepodařilo, ale každý rok se snaží udělat program Hokejové bitvy o něco zajímavější, aby návštěvnost rostla.

„I letos jsme připravili několik novinek, jednou z nich je rozšíření týmu moderátorů. Kromě již tradiční dvojice, která komentuje průběh zápasů, se přidá i nový moderátor Jakub Kohák. Ten by měl diváky bavit i mezi zápasy,“ popsal Gavlas. Nechme se překvapit, jak si tento komik a moderátor poradí s takovou „přeorientací“ – přece jen je hlavně v poslední době známý spíš jako fotbalový fanoušek anebo trenér skokanů na lyžích.

Aby bylo učiněno zadost i oficialitám, nemůže samozřejmě na Hokejové bitvě chybět česká hymna. Tomáš Gavlas se nám pochlubil, že letos ji zazpívá další známá tvář, zpěvák Matěj Ruppert z kapely Monkey Business.

Foto: Studenta

Miss Majáles vs. Česká Miss Earth

Celá hokejová bitva samozřejmě není jen o samotných sportovních výsledcích. Organizátoři se snaží myslet i na diváky, kteří přijdou podpořit své univerzitní týmy. Kromě bohatého doprovodného programu se tak návštěvníci mohou těšit třeba na využití multimediální kostky nad ledem, podobně jako tomu je na extraligových zápasech.

Důležitá je samozřejmě i reprezentace školy, se kterou hokejovým borcům pomůžou známé osobnosti. Každá ze škol bude na Hokejové bitvě mít svého patrona. Univerzita Karlova už nyní prozradila, že její tým v říjnu podpoří Miss Majáles 2012 Eliška Černá. I VŠE si za svého patrona vybrala krásnou dívku, Monikou Leovou, zástupkyni České republiky na Miss Earth 2013.

Takže už víte, kde budete trávit poslední říjnový čtvrtek? Na letošní Hokejové bitvě byste totiž neměli chybět. Ať už potřetí v řadě zvítězí červené barvy UK, nebo se bude radovat někdo z bílo-modro-zeleného trojlístku ostatních vysokých škol, bude se jednat o historický moment v této rozbíhající se tradici Hokejových bitev. A rozhodujícím prvkem můžete být právě vy – jak známo, s pořádnou podporou svých fanoušků se týmy umí vybičovat k nevídaným výkonům. Takže v které barvě přijdete vy? Červené, bílé, modré, anebo zelené?

Foto: Studenta

Týmy:

ČVUT (modří):

Říkají si Lví komando, a i když v minulém ročníku Hokejové bitvy skončili až na posledním místě, ostatní týmy by je asi neměly podceňovat. jejich fanoušky zaručeně poznáte podle pokřiku: „ČVUT, ČVUT, ČVUT, my držíme puk!!!“

ČZU (zelená):

Slogan „Bojte se – zderivujem Vás!“ sice nezní nijak zvlášť děsivě, ale chlapci z ČZU na letošním akademickém mistrovství ukázali, že výsledky z prvních dvou ročníků Hokejové bitvy (čtvrté a třetí místo) už hodili za hlavu: ve skupině A je dokázal porazit jen tým UK FTVS. Když se prostě kluci ze zemědělky naštvou, naberou soupeře na vidle a hodí ho do hnoje. Anebo pomohla podpora roztleskávaček z Wild Cheerleaders.

VŠE (bílá):

Tuto vysokou školu reprezentuje tým HC Ekonom. V kádru ani letos nechybí všichni tři střelci z loňské Hokejové bitvy, útočníci Nykl, Fousek a Dušek. Uvidíme, jestli ekonomové konečně prolomí nadvládu hokejistů UK a po dvou druhých místech získají putovní Pohár primátora Prahy.

UK (červená):

Tým Univerzity Karlovy v předchozích ročnících Hokejové bitvy ukázal, že na UK rozhodně nechodí jen filozofové. V obou předchozích finále porazil borce z VŠE, a na putovním poháru se tedy zatím vyjímá jen logo UK. Letos se tak hokejisté z FTSV, kteří za UK budou bojovat, pokusí o završení hattricku. Rozhodně k tomu mají dobré předpoklady, na letošním akademickém mistrovství se probojovali až do čtvrtfinále.

Foto: Studenta

Na co se můžou těšit fanoušci:

Bečkocurling: Není asi moc složité uhádnout, o co při tomhle doprovodném programu jde. V curlingu se trefujete do vymezeného prostoru. Tady místo „kamenů“ budete po ledě posílat bečky piva. Holt jsme Češi, národ pivařů.

Tref díru: Potlačte své nízké pudy – i když název napovídá jinak, jedná se jen o snahu vstřelit puk do branky. Když se u toho navíc nenatáhnete na led, budete za hrdinu.

Cheerleaders: Spoře oděné holky na hokej prostě patří. Co na tom, že jim u toho bude pořádná zima. Hlavně že se chlapi mají na co koukat. A pokud by na tyhle roztleskávačky chtěli pánové udělat nějaký dojem, můžou se přihlásit do přetahování lanem.

Afterparty: O hudební doprovod se postará DJ Rockstar, takže bude na co tancovat. Na afterparty budete mít možnost setkat se s hráči, a mimochodem, i s kandidátkami na Miss Agro. Vtipy o slámě v botách byste asi měli vynechat, ale na panáka se holky určitě pozvat nechají.

Program:

Celá akce proběhne ve čtvrtek 31. října v Tipsport areně (hokejová hala týmů HC Sparta a Lev Praha). Rozpis zápasů:

17:45 ČZU vs. ČVUT

19:15 VŠE vs. UK

20:45 zápas o třetí místo

21:30 finále

Text: Vojta Koval

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější