reklama
 
Hřiště na golf, kina i muzea. Představujeme 10 nejkrásnějších letišť světa

Hřiště na golf, kina i muzea. Představujeme 10 nejkrásnějších letišť světa

Léto je oblíbeným časem pro cestování. Spousta lidí mířících do celého světa se těší na moře, místní jídlo, tradice, zážitky... Málokdo při plánování dovolené ale pomyslí na letiště, na kterém přistane. Přitom projít se po některém z následujících letišť je zážitek samo o sobě. Ani některé hotely nejsou tak dobře vybaveny, jako například jihokorejské letiště Inčchon. Nebo byste snad čekali, že si při čekání na let zahrajete golf a navštívíte muzeum?
reklama

Mezinárodní letiště Inčchon

Letiště v Jižní Koreji se nachází 48 kilometrů od Soulu a je jedním z nejmodernějších a nejrušnějších letišť na světě. Pozorné oko turisty si může povšimnout, že na letišti je spousta prvků, která odkazuje na korejskou kulturu. Například střecha je dělaná do tvaru tradičního korejského chrámu, chodby jsou zase zaplněny korejskými artefakty. Uvnitř letiště jsou zahrady, golfové hřiště, lázně, soukromé ložnice, kluziště, kasino a muzeum korejské kultury. Na jednom z terminálů je dokonce korejská kulturní ulice, kde občas vystupují živé skupiny. Naleznete zde také strom přání, pod kterým si pasažéři mohou něco přát.   Společností  Airports Council International bylo v letech 2005-2012 oceňováno za nejlepší letiště po celém světě.

Letiště Menara v Marrákéši

Fanoušci architektury by tady ani nemuseli opouštět letiště. Terminál letiště v Marrákéši má skutečně neotřelý design. Jeho vnitřek připomíná marokánský palác. Kosočtvercové vzory na stěnách a stropu vytváří velkou síť, která ve slunci vypadá jako pokrytá diamanty a celé to působí jako jeden velký umělecký výtvor. V noci se obrazce rozzáří různými barvami. Hala v terminálu představuje marocký luxus, je vybaveny koberci, krásnými lustry i moderní kovovou kupolí.

Foto: Studenta

Singapur-Changi

Kino, zahrady, relaxace. Letiště, na kterém si skoro přejete, aby vaše letadlo mělo zpoždění, najdete v Singapuru. Má tři terminály s tím, že čtvrtý je plánován na rok 2017. Každý ze tří terminálů je něčím specifický, první patří nakupování, jídlu a relaxaci. Druhý terminál pak představuje nonstop zábavný areál, ve kterém je i kino, zahrady.  Ročně odbaví ve třech terminálech kolem 66 milionů cestujících. Letiště bylo otevřeno v roce 1981 s jedním terminálem, druhý byl vystavěn v roce 1990 a třetí v 2008.

Mnichovské letiště

Pokud máte cestu do Mnichova, určitě se zajděte podívat na tamní letiště. I tohle letiště nabízí sortiment služeb, které byste asi na letišti nečekali -  golf a lázně. Novinkou je také surfovací místnost, ve které je kromě stimulátorů také pláž s palmami. Extravagance stranou. Co se cestujícím líbí možná nejvíc, je relaxační a spací zóna. V ní jsou pohovky i sklápěcí křesla. A pokud vám nevadí si připlatit, můžete si najmout i soukromou kabinu.

Mezinárodní letiště Vancouver

„Nemůžu říct, že bych procestoval celý svět, ale můžu vám zaručit, že letiště v kanadském Vancouveru je nejlepší, ve kterém se vyspat,“ napsal na twitterový účet letiště uživatel s přezdívkou drvannostren. Letiště vyhrálo několik významných mezinárodních ocenění za "nejlepší letiště", včetně udělení ocenění od Skytraxu za "nejlepší severoamerické letiště" v roce 2007. I zde najdete pokoje sloužící k odpočinku pasažérů, sprchy, tělocvičnu i lázně.

Letiště v Curychu

Dlouhé lety mohou být náročné jak fyzicky, tak psychicky. Na švýcarském letišti ale mohou pasažéři upustit trochu páry v místní půjčovně sportovního náčiní. K dispozici jsou kola nebo kolečkové brusle. I tohle letiště má odpočinkové zóny vybavené pohovkami a pohodlnými křesly. Najdete tu také rodinné zóny, které mají připravené postele jak pro rodiče, tak pro děti.

Heathrow

Londýnské letiště je jedno z nejrušnějších na světě, není proto divu, že se s ním Angláni chtějí předvést. Prošlo proto řadou rekonstrukcí a renovací. Výsledek? Co tu opravdu vyniká, jsou moderní terminály, požitek pro každého milovníka designu. Obzvlášť pěkný je pak terminál 5. Je zde prosklená stěna od podlahy až ke stropu, díky které si budete trochu připadat, jako byste byli ve vzducholodi.

O'Hare International Airport

Toto chicagské letiště vypadá spíš jako obří diskotéka. Může za to osvětlený tunel, který propojuje některé chodby a který nonstop září mnoha barvami. Pro někoho trochu sci-fi, ale pro každého určitě nevšední podívaná. Kromě toho jsou tady také sochy, obrazy i modely letadel, zkrátka spíš než na letišti si připadáte jako někde v galerii.

Denver International Airport

Patnácté nejrušnější letiště na světě najdete v Coloradu. Je čisté, moderní, celé světlé a vzdušné. Toto letiště ale zaujme hlavně zvenčí. Vypadá totiž jako obří festivalový stan. Posuďte sami. V letech 2005-2010 bylo čtenáři časopisu  Business Traveler Magazine označováno za nejlepší letiště Severní Ameriky. Je také čtvrtým největším uzlem pro United Airlines.

Mezinárodní letiště Kansai

Japonské letiště Kansai je děláno tak, aby vydrželo tajfuny a zemětřesení. Není ale jen bezpečné, je také elegantní a moderní. Terminál 1 měří 1,7 kilometru, je pravděpodobně nejdelším terminálem na světě. Jinak samozřejmě nabízí mnoho služeb, mezi nimi například hotel pro domácí mazlíčky nebo nonstop kliniku s doktorem. Ale po výčtu devíti předešlých hotelů už asi jen tak něco nepřekvapí.

Text: bum

Foto: Facebook Incheon Airport, Sahara Less Travelled (Facebook), Aicha Nid (Facebook), Supercompressor.com, Facebook Changi Airport, Facebook Flughafen Munchen, BBC.com, Heathrow Facebook, Vancouver International Airport Facebook, Facebook Zürich Airport, Facebook Chicago O'HareInternational Airport

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější