Jak na Majáles 2012: S Jízdomatem společně a bezpečně

Jak na Majáles 2012: S Jízdomatem společně a bezpečně

 Není vysokoškoláka, který by za dobu svých studií nepoznal největší studentský svátek – Majáles. Patří mezi každoročně oblíbené akce. Zahajuje sezonu venkovních hudebních festivalů. Oslavuje příchod jara. A nese s sebou zvýšené riziko dopravních nehod zapříčiněných konzumací alkoholu. Oficiální Majáles 2012 se koná v Praze, Brně, Hradci Králové a Plzni a právě na něj se můžete z okolních měst snadno a bezpečně dopravit s Jízdomatem.

Jízdomat.cz je největší český portál na zprostředkování spolujízdy autem. V současné době má již více než 20 000 registrovaných uživatelů. Přes internet se tak můžete předem domluvit, kdo bude řidič a odveze všechny bezpečně domů.

„Součástí kampaně S Jízdomatem na Majáles jsou navíc i oblíbené Alkohlídky v Praze a Brně. Viditelně označené dívky s alkohol testery návštěvníkům změří množství alkoholu přímo na festivalu,“ přiblížil kampaň Jan Mittner, zakladatel Jízdomatu.

Alkohlídky mají za cíl zvýšit povědomí mladých lidí o riziku konzumace alkoholu na festivalech a upozornit na nutnost domluvit se předem na tom, kdo bude řídit a případné konzumace alkoholických nápojů se zcela zdrží.

Akce S Jízdomatem na Majáles se koná za podpory BESIP, oddělení Ministerstva dopravy. Apeluje nejen na vysokoškolské studenty, aby na Majáles vyrazili spolu a bezpečně. Více informací a samotné spolujízdy najdete na www.jizdomat.cz/majales.

Termíny Majálesů 2012:

Plzeň: 27. – 28. dubna

Hradec Králové: 27. dubna

Praha: 4. května

Brno: 11. května

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější