Jenom škola nestačí! Nakopni svou kariéru na inženýrské soutěži

Jenom škola nestačí! Nakopni svou kariéru na inženýrské soutěži

Chodíš každý den do školy, poctivě plníš domácí úkoly, pilně se učíš na zkoušky a stejně máš pocit, že pro start úspěšné kariéry je to málo? Právě pro tebe je tu inženýrská soutěž EBEC Brno 2013.

Jako student budeš mít možnost ukázat svou kreativitu a technické myšlení, získat zkušenosti a zároveň se můžeš ukázat v nejlepším světlem před lidmi ze školy a průmyslové branže.

Pokud nejsi zrovna v prvním roce studia, možná sis už minulé roky všiml velkého davu lidí hemžících se pod bannerem EBEC. Jde o studentskou inženýrskou soutěž, pořádanou studentskou organizací BEST Brno, která se již 5. ročníkem koná přímo v rušných chodbách univerzity.

Foto: Studenta

Rozhodně nejde o zjišťování, kolik máš v hlavě teoretických znalostí a pouček, jde o soutěž zaměřenou na technické myšlení a kreativitu, kde v soutěžních týmech ukážeš svou schopnost přemýšlet nad problémem, pracovat pod tlakem časového limitu, schopnost týmové práce a vyzkoušíš si své prezentačních dovednosti při obhajobě projektu před komisí. Členy komise jsou i zástupci firem, kteří na soutěži spolupracují. Máš tedy jedinečnou možnost předvést se před svým potencionálním zaměstnavatelem, rozvíjet své dovednosti a zároveň si užít spoustu zábavy spojené se soutěžením. Své vítězství pak můžeš oslavit na závěrečné párty.

Hlavní organizátor letošní akce Petr Bouchal, student FSI:

Studenti si zasoutěží a zviditelní se na škole. Dále získají kontakt na firmy, mohou vyhrát hodnotné ceny a jako bonus mohou postoupit na evropská kola.

Kdybych tuhle soutěž neorganizoval, tak bych se určitě přihlásil, protože v České republice má tahle soutěž opravdu vysokou úroveň.

Soutěží se ve čtyřčlenných týmech ve dvou kategoriích – Team Design a Case Study.

Team Design je zaměřen prakticky, soutěžní týmy řeší v časovém limitu zadání (v minulých ročnících například katapult, robot sbírající plechovky) a výsledky své práce demonstrují před porotou, kde prezentují své řešení a ukazují funkčnost zařízení.

Case Study je zaměřena spíše teoreticky, kdy soutěžící musejí ukázat své analytické myšlení, schopnost rychle se zorientovat v problému, shromáždit informace a následně je správně vyhodnotit. Výsledné řešení problému je opět prezentováno před porotou.

Foto: Studenta

Dva vítězné týmy z každého fakultního kola postupují do Finále EBECu Brno, které se koná v areálu Fakulty podnikatelské, kde soutěžící dostanou nové komplexní zadání. Absolutní vítězové obou kategorií pak budou mít tu čest reprezentovat VUT Brno v mezinárodním kole – EBEC Central, kde skříží kordy s techniky ze Slovenska a Maďarska.

Pokud tě soutěž zaujala a chceš zvýšit svou prestiž v očích zástupců fakult a svých kolegů studentů, jednoduše se zaregistrujte na webu www.ebec.cz, registrace již běží a šanci zaregistrovat se máš až do 13. února 2013.

Výherce EBEC Brno 2012, Filip Eliáš z FCH:

Účast v soutěži mi přinesla především mnoho zkušeností a zábavy. Každému, kdo se chce nejen bavit, ale zdokonalit se i v takzvaných měkkých dovednostech, vyzkoušet si práci v týmu a navíc získat mnoho cenných kontaktů do budoucna, bych soutěž doporučil.“

Text: Petr Doležal, BEST Brno

Foto: Marek Miklíček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější