Jihočeská univerzita pořádala den otevřených dveří

Jihočeská univerzita pořádala den otevřených dveří

V pátek 17. ledna 2014 proběhl na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích pro zájemce o studium a širokou veřejnost den otevřených dveří, v rámci kterého se prezentovalo všech osm fakult. Akce se zúčastnilo 3 700 návštěvníků, přibližně o 600 více než v minulém roce.

V rámci dne otevřených dveří byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Zájemci o studium se mohli blíže seznámit s nabídkou studijních oborů, prohlédnout si posluchárny, laboratoře a odborná pracoviště jednotlivých fakult, zeptat se vyučujících a studentů na vše co je zajímá. Každá fakulta si připravila zajímavý doprovodný program.

Na Ekonomické fakultě se zájemci mohli stát manažery supermarketu a vyzkoušet si tak své obchodní a manažerské dovednosti nebo se seznámit s problematikou ochrany spotřebitele a férového obchodování s rozvojovými zeměmi Fairtrade (Ekonomická fakulta JU je jedinou fairtradovou fakultou v ČR).

Foto: Studenta

Na Filozofické fakultě si mohli návštěvníci prohlédnout archeologické laboratoře a vyzkoušet si práci archeologa.

Foto: Studenta

Na Pedagogické fakultě mohli zájemci sledovat a následně si i vyzkoušet pokusy z fyziky zaměřené na tekutý dusík, akustiku, povrchové napětí vody, transformátory nebo zákon zachování energie.

Přírodovědecká fakulta připravila velké množství přednášek např. S biology do vzdálených končin světa aneb Papua Nová Guinea a Svalbard očima studentů nebo S biology pod hladinou Jadranu a Rudého moře – aneb terénní kurz Biologie mořských organismů. Zájemci si také mohli prohlédnout zajímavá zvířata např. rypoše, hady.  Fakulta dále připravila výstavu fotografií mapující výzkum na fakultě.

Foto: Studenta

Fakulta rybářství a ochrany vod si pro návštěvníky připravila ukázku raků a ryb, návštěvníci se mohli zapojit do vědomostního kvízu. Velkému zájmu se těšila ochutnávka rybích specialit z fakultní prodejny.

Na Zdravotně sociální fakultě si bylo možné nechat změřit krevní tlak, obsah tuku v těle, cholesterol a glykémii. V rámci akce se poprvé představila Ambulance pro fyzioterapii. Lékaři a studenti zájemcům radili se správným držením těla, učili je používat gymnastické míče a další pomůcky nebo jim poskytli ukázky masáží a rehabilitačních cvičení.

Na Teologické fakultě mohli návštěvníci zhlédnout prezentaci o studiu a seznámit se blíže s nabízenými obory zaměřenými na teologii, filosofii, pedagogiku a sociální a charitativní práce.

Zemědělská fakulta otevřela pro veřejnost brány Školního zemědělského podniku, který se věnuje mimo jiné chovu hospodářských zvířat, která jsou zařazena do genetických živočišných zdrojů ČR (jedná se o původní česká plemena). Návštěvníci si mohli prohlédnout např. šumavskou ovci, českou červinku, přeštické černostrakaté prase nebo starokladrubského koně.

Bližší informace jsou k dispozici na: www.jcu.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější