Kam za vodou, když ne k moři? Přehled nejlepších koupališť v ČR

Kam za vodou, když ne k moři? Přehled nejlepších koupališť v ČR

Zchladit se v pětatřiceti stupních někde u vody je balzám pro každé tělo a není třeba kvůli tomu jezdit až ke slaným loužím. Chytat bronz, užívat si plážových her, nebo jen tak trávit čas na či pod vodní hladinou, můžete i v Čechách. Najdete zde velké množství přírodních i uměle vytvořených koupališť, které stojí za to navštívit. 

Biotop Brno-Jih

Brněnský biotop nadchne všechny milovníky životního prostředí. Tady mít podrážděné oči z chlórované lázně nebudete. Je totiž ekologický. Na rozdíl od klasického koupaliště se zde nepoužívá žádná chemie, vodu udržují ve správné kvalitě rostliny a řasy. Samotný biotop je rozdělen na dvě části, první slouží návštěvníkům ke koupání a druhá plní čistící funkci. Oválný bazén má plaveckou i neplaveckou zónu a místo pro opalování na velké zatravněné ploše nebudete mít problém najít. Pokud vám deka přijde nepohodlná, můžete si zapůjčit lehátko se slunečníkem.  Aktivnější jedinci mohou pak za poplatek využít beachvolejbalového hřiště.

Foto: Studenta

Koupaliště Sluníčko v Beskydech

Ani dovolená na horách nemusí být čistě turistickou záležitostí. Osvěžení na horském slunci si můžete dopřát v Beskydech na koupališti Sluníčko. Kromě plaveckého bazénu zde nechybí tobogány nebo sportovní vyžití v podobě tenisu, basketbalu či horolezecké stěny. Nemusíte mít strach, že by teplota vody byla díky vyšší nadmořské výšce jen pro otužilce, bazén je dohřívaný. Sobotní večery jsou navíc uzpůsobené pro večerní koupání. V letních dnech se v prostorách koupaliště také koná spoustu kulturních událostí a koncertů, tudíž o zábavu rozhodně nouze není.

Foto: Studenta

Koupaliště U Libuše

Jedním z přírodních koupališť, které vzniklo zatopením lomu, je i koupaliště U Libuše. Toto místo nedaleko Vyškova je ideální pro všechny ty, kteří nemají vykachlíkované jámy pravidelných tvarů příliš v lásce. Celá oblast je vhodná především pro plavce, lom dosahuje hloubky až 14 metrů. Naleznete zde i skokanské můstky, betonovou skluzavku nebo hřiště na míčové sporty.

Foto: Studenta

Městské lázně ve Mšeně

Lázně v obci Mšeno, které se nachází kousek od Mělníka, zaujmou především svou nápaditou architekturou art deco z 20. a 30. let. Budete si připadat skoro jako na návštěvě u Velkého Gatsbyho. Do bazénu o délce padesát metrů je dodávána voda ze skalního pramene a nelze tedy očekávat její vysokou teplotu. Naopak, pro osvěžení ukazuje rtuť teploměru ideální hodnoty.

Foto: Studenta

Jezero Lhota

Pokud chtějí Pražští vyměnit umělé koupaliště za něco většího a čistotou vody dostačujícího, neměli by vynechat návštěvu jezera Lhota, které je od hlavního města vzdálené přibližně 20 km. Jezero lemuje písečná pláž a borový les. K tomu, abyste si připadali jako u moře, chybí už jen řev cikád. Máte-li v sobě trochu exhibicionistické kuráže, určitě vás potěší velká nudistická pláž, která byla u jezera Lhota vůbec první veřejnou v České republice.

Foto: Studenta

Koupaliště Volyně

Milovníci retra ocení městskou plovárnu, s jejíž návštěvou se vrátí do období jejího vzniku, tedy do roku 1941. Původní dřevěné převlékací kabinky, bazén i sprchy udržují správci koupaliště dodnes. Jedná se o nejstarší plovárnu u nás a také jedinou, která byla vyhlášena Ministerstvem kultury jako kulturní památka. Stejně jako v jiných areálech, ani zde nechybí volejbalové hřiště a rychlé občerstvení. Za pozornost stojí také cena, dospělý za celodenní vstup zaplatí jen deset korun.

Foto: Studenta

Lodín

Koupaliště s širokou nabídkou vodních atrakcí. Tři bazény, skluzavka, tobogány, vířivka, kondiční plavání nebo aqua zorbing svědčí jednak o zábavně stráveném odpoledni, ale také o tom, že vás v bazénu nebude jen pět a půl. Kromě plavání a dalších vodních aktivit si zde můžete zahrát třeba basketbal, fotbal, tenis nebo minigolf.

Foto: Studenta

Trávíte léto v Praze? Koukněte, kam vyrazit k vodě.

Text: Klára Ludvíková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější