5 nápadů, kam v létě za zážitky. Vyrazte do Dětenic!
poweredbyexperts

5 nápadů, kam v létě za zážitky. Vyrazte do Dětenic!

Krásné slunečné počasí, dlouhé letní dny, volno a parta přátel nebo společnost rodiny. To jsou sice výborné podmínky k tomu, aby se člověk nenudil, ale samo o sobě to zajímavý program nezajistí. Léto je dlouhé a studnice nápadů v hlavě není bezedná, inspirujte se proto našimi tipy na prázdninové vyžití.

Ať už člověk dává přednost městskému vyžití, nebo rád vyrazí za dobrodružstvím do přírody, léto nabízí prostor pro akce rozmanitého druhu. Nabízíme pár nápadů na volnočasový program, kterým nepohrdne ani parta přátel, ani rodina s dětmi.

1. Poznávání českých luhů a hájů

Chladnější klima v horách, slunná Morava, údolí, malebné krajiny, lesy… V duchu přísloví „pod svícnem bývá největší tma“ se mnoho Čechů automaticky zamýšlí nad dovolenou v zahraničí, jako by česká kotlina neměla co nabídnout. Dokud takovému výletu nedáte šanci, pravděpodobně si to ani plně neuvědomíte. Záleží na tom, co kdo upřednostňuje. Může to být poznávání nových krajů a mravů, degustování, horské túry, kulturní objevování či objíždění hradů a romantických zřícenin. Snadno se to dá navíc propojit s pohybem. Stačí vzít k ruce mapu a pustit se do plánování cyklistické výpravy, sjíždění řeky nebo mezi vybranými cíli zvolit přemisťování po vlastní ose. Nějaký čas v dané oblasti pobuďte, ať nasajete atmosféru a necháte na sebe zapůsobit genius loci.

2. Zážitková turistika

Dává možnost nahlédnout do jiného prostředí, či dokonce doby. Zkusit si žít jinak, stravovat se jinak, naučit se novým dovednostem a opustit tak každodenní žitou realitu. Je to výborné na odreagování. Skvělým tipem je Zámecký resort Dětenice u Mladé Boleslavi. Nachází se tam barokní zámek, ale hlavně vyhlášená středověká krčma. Na otevřeném ohni tam připravují středověké speciality, které se jí rukama a obsluha je servíruje poněkud nevybíravou staročeskou mluvou. Dobové hodování doprovází bohaté programy, jež zahrnují například souboje těžkooděnců, tanečnice na stolech nebo popravy a mučení. Zvláště vítány jsou teď přes léto děti. Děti do 14 let v doprovodu dospělých totiž mají každé úterý a středu všechny vstupy na místní atrakce i oběd v místní krčmě zdarma.

3. Městská pohoda

Jsou prostě věci, jež si nelze vychutnat lépe než v teplých dnech. K nim patří například popíjení vychlazeného drinku na zahrádce oblíbené restaurace, plovárny anebo… kina. Obrovským hitem posledních letních sezón jsou venkovní bijáky. Promítání pod širým nebem má své jedinečné kouzlo, které ještě umocníte, vezmete-li s sebou milou společnost a do jedné ruky dáte popcorn, do druhé typicky letní drink, jako je Aperol, cider a domácí limonáda. Za letními kiny se nemusíte vydávat do větších měst. Jejich rostoucí popularita zapříčinila, že vyrostla i v těch menších.

4. Festivalové šílenství

Další velký fenomén posledních let. Jejich oblíbenost je tak enormní, že se počet pořádaných festivalů nejen navýšil, ale také žánrově a typově rozrůznil. A to natolik, že snad není možné, aby každý neobjevil alespoň jednu takovou akci „na míru“. Už dávno nejde jen o záležitost pro hudební fandy, pořádají se i festivaly gastronomické, kulturní, dětské, zábavné… Tip! Řeč tu není pouze o velkých, zavedených a dobře známých festivalech, které zná každý a kdekdo je navštíví. Zapátrejte v místě bydliště po menším, lokálním festivalovém dění. Informace hledejte na webu nebo prolistujte místní zpravodaj.

5. Lázně a wellness pobyty

Pokud jste spíš upracovaní, ubití pracovní rutinou a nepřejete si více, než být hýčkáni, ideálním řešením je odpočinkový pobyt v blízkosti takových zařízení jako bazén, sauna, vířivka, masáže, solné jeskyně a lázně. I do takových míst můžete pohodlně vyrazit s přáteli, rodinou nebo partnerem a užívat si všechno to rozmazlování společně.

Foto: detenice.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější