Kapela Medvěd 009 křtí nový videoklip

Kapela Medvěd 009 křtí nový videoklip

Skupina Medvěd 009 má nový videoklip k singlu Dvě noci dva dny a chystá jeho křest ve velkém stylu! Už 18. dubna v pražském klubu Futurum klip pokřtí členové kapely Divokej Bill. Jako support se ukáže alternative popová kapela z Prahy Lola běží. Povídali jsme si s kapelou o natáčení klipu i o letních festivalech.

V posledním březnovém týdnu jste natáčeli videoklip k vašemu novému singlu Dvě noci dva dny. Blíží se i práce na novém albu?

V současné době neplánujeme točit celé album. Máme nějaké nové věci, ale v době, kdy jsou prodeje CD minimální, protože jsou v den vydání hned volně ke stažení z netu, plánujeme nahrávat postupně singly a šířit je po sociálních sítích.  A budeme doufat, že se písnička fanoušky zaujme a přijdou si jí poslechnout naživo na koncert. K některým singlům chceme natáčet i videoklipy, stejně jako v případě Dvě noci dva dny.

Videoklip jste natáčeli s režisérem Davidem Beránkem, který stál i za několika klipy pro kapely jako Kabát (například klip k písni Dole v dole, za který Kabáti dostali ocenění Videoklip roku) či Divokej Bill. Jak se vám s ním spolupracovalo?

David je otevřený člověk, který umí vytvořit výbornou atmosféru jak pro štáb, tak pro kapelu. Dostali jsme na něj doporučení právě k jeho zkušenostem, padli jsme si do oka a fungovalo to výborně.

Foto: Studenta

Konzultovali jste s režisérem Beránkem podobu videoklipu a předávali mu svoje nápady a představy, nebo jste se plně odevzdali do jeho rukou?

Na začátku jsme se sešli a řekli svojí představu a pojetí klipu. David vytvořil několik scénářů, které jsme postupně ladili. I když je to profík, dal nám velký prostor si říci svůj názor.

Klip pokřtíte 18. 4. v Pražském klubu Futurum. Plánujete křtít s velkou parádou?

Plánujeme :) Křest nebude klasický koncert, bude tam akustický set, hrát budeme téměř všechny věci, které jsme kdy natočili. Křest by měla provést část kapely Divokej Bill, která má letos svůj comeback. Pozvali jsme i ty, kteří se na klipu podíleli – Milana Cimfeho ze studia SONO, kde jsme singl nahrávali, a režiséra Davida Beránka.

Přidej si křest klipu Dvě noci dva dny do svého kalendáře na Facebooku.

Pomalu ale jistě se blíží festivalová sezóna. Máte raději hraní právě na festivalech, nebo ryze svoje koncerty?

Organizovat ryze vlastní koncerty je v dnešní ekonomické situaci velmi složité. Je doba, kdy se kapely různě spojují a jedou společná turné. Máme asi nejradši letní festivaly, teplo, lidi, další kapely, pohoda. I když atmosféru povedeného klubové koncertu taky nenahradíš.

Které z festivalů patří mezi vaše nejoblíbenější?

I když tam letos nehrajeme, tak naše srdcová záležitost je Rock for People. Celkem jsme tam hráli šestnáctkrát, pořadatelé jsou naši kamarádi, kteří s tím festivalem udělali obrovský kus práce a dostali ho právem na místo jednoho z nejprestižnějších festivalů u nás. Pamatujeme jednodenní první ročník v roce 1995 na atletickém hřišti v Českém Brodě. Rádi máme také JamRock a Trutnov.

Foto: Studenta

Jelikož jsme portál především pro studenty, nedá mi se nezeptat – jak vzpomínáte na svá studentská léta?

Jsme v kapele tři inženýři a jeden učitel, ve všech případech byla studentská léta jeden velkej mejdan, plno muziky a svobody v devadesátých létech. Teda kromě pana učitele Honzy, který dostudoval trošku později. :)

Text: Josef Horký

Foto: archiv kapely

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější