Kino Brasil: Zažij karneval brazilských filmů

Kino Brasil: Zažij karneval brazilských filmů

Kolik brazilských filmů jste už viděli? Jeden, dva, maximálně tři, nebo dokonce žádný? Velká chyba! Naštěstí ji můžete rychle napravit a my vám poradíme jak. Za pár dní vypukne další ročník filmového festivalu Kino Brasil, který se po velkém úspěchu z minulých let rozšíří i do dalších měst v České republice. Kde jinde zhlédnete tolik zajímavých snímků a zároveň poznáte jinou kulturu?

Současná brazilská kinematografie má rozhodně co nabídnout a vy se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči. Třetí ročník filmového festivalu Kino Brasil proběhne od 3. do 6. listopadu 2016 v pražském Biu Oko. Velkou změnou oproti minulému roku je ovšem rozšíření festivalu i do dalších českých měst. Spolek Saudade, který festival organizuje, potěšil velký zájem diváků a rozhodl se proto umožnit nezapomenutelný filmový zážitek i dalším lidem. Ozvěny Kina Brasil tak v následujícím týdnu proběhnou v kinech v Plzni (11. listopadu, Měšťanská beseda), Ostravě (12. listopadu, Minikino) a Olomouci (13. listopadu, Metropol).

Co se vám vybaví, když se řekne Brazílie? Mnoha lidem divoký karneval v Rio de Janeiru, monumentální socha Krista Spasitele, pláž Copacabana nebo nedávno proběhlá olympiáda. Brazílie toho ale ve skutečnosti nabízí mnohem víc. Její různorodost a rozmanitost odráží i festival Kino Brasil. Každý promítaný film se zabývá jiným tématem a liší se také svým žánrem. Klidně vyrazte na všechny snímky, nudit se totiž rozhodně nebudete.

Foto: Studenta

Největším lákadlem je film Aquarius, který zaujal diváky a filmové kritiky na festivalu v Cannes. Sonia Braga v něm ztvární bývalou hudební kritičku, která se odmítá vzdát svého bytu a přenechat ho tak novému investorovi. Film uchvacuje vzpourou proti establishmentu, uhrančivostí, smyslností, ale i protestním gestem režiséra Klébera Filho Mendoci. Na festivalu bude také promítán dokumentární snímek Curumim: Deníky z vězení, komedie Bit Jato, drama Nejsem tvůj syn nebo animovaná groteska Dokud nás Sbornie nerozdělí. Program festivalových dnů a základní informace o promítaných filmech najdete na internetových stránkách www.kinobrasil.cz.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Kromě projekce snímků se návštěvníci můžou těšit i na doprovodný program, který jim umožní poznat bohatou brazilskou kulturu i skrze hudbu, tanec nebo gastronomii. Lekci tance forró pocházejícího ze severovýchodu Brazílie si budete vyzkoušet hned první festivalový den v Café Jedna, kde se bude o den později konat koncert brazilské hudby.

Kino Brasil je opravdu jedinečnou příležitostí, jak zkouknout filmy, které nejsou v Čechách běžně dostupné, a zároveň dle slov organizátorů přinést trochu brazilského slunce do českých listopadových dní.

Text: Kristýna Dolejšová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější