Legendární Desperados High Jump už popatnácté nabídne adrenalinovou smršť

Legendární Desperados High Jump už popatnácté nabídne adrenalinovou smršť

Otevřené mistrovství České republiky ve skocích do vody ve volné přírodě, známé ve světě jako cliffdiving, se uskuteční v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami v pátek 1. a v sobotu 2. srpna 2014. Na dechberoucí akrobatické kousky a pohodou nabité odpoledne naváže večírek, o kterém se bude celý rok vyprávět.  DESPERADOS HIGH JUMP není je výjimečnou událostí léta, spojení sportu a zábavy, inspirace pro všechny věkové kategorie.

Areál kamenného lomu ve středočeských Hřiměždicích se opět stane dějištěm velmi oblíbené, cliffdivingové akce sezóny. Za patnáct let konání High Jumpu si tato akce vybudovala respekt mezi světovými závodníky i oblibu mezi návštěvníky přihlížejícími této adrenalinové zábavě. Letos s hlavním nápojem akce Desperados, tedy pivem vyostřeným tequilou.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Akce inspirovala řadu mladých talentů ke špičkovým výkonům. Za všechny jmenujme například Michala Navrátila, který se zabývá cliffdivingem profesionálně a tento sport se stal jeho živobytím.

CELÝ PROGRAM NAJDETE ZDE

Účast v závodech přislíbila absolutní světová cliffdiverská špička. S jistotou lze tedy říci, že letos budou v Hřiměždicích skákat ti nejlepší skokani, kteří pravidelně startují na závodech prestižní RedBull Cliffdiving Serie.

Foto: Studenta

V roce 2014 kladou pořadatelé velký důraz na čistotu areálu, stejně jako komfort a bezpečnost pro návštěvníky, a to v podobě sprch a parkoviště odděleného od prostor kempu. Cílem pořadatelů je, aby se všichni cítili jako v bavlnce. Občerstvení bude jako vždy zajištěno na velkokapacitních a dobře zásobených barech. Nápojem High Jumpu, pivem Desperados, se tak bude návštěvník moci osvěžit kdykoliv bude chtít. Ve spojení s bohatým sportovním a kulturním programem půjde o nezapomenutelnou party.

Foto: Studenta

Skoky z téměř třicetimetrové výšky

Soutěžit se bude jako vždy v několika kategoriích. Závodníci si to rozdají na věžích o výšce dvanáct a šestnáct metrů nad vodní hladinou. Zajímavou podívanou jistě nabídne i soutěž z pětimetrové houpačky. Velkým tahákem bude i battle ve SPLASHDIVINGU, lidově řečeno ve skoku placáků. Závodník v něm má za úkol "splashnout" co nejvíce vody nad hladinu. Skok takového placáku z šestnácti metrů na hladinu tedy vyžaduje velkou dávku odvahy.

Diváky čeká také exhibice nejlepších skokanů z výšky přes dvacet metrů. V roce 2013 padl rekord akce HIGH JUMP v podobě skoku z výšky třiceti metrů v podání Michala Navrátila. Tato výška se rovná skoku z desátého patra panelového domu. Bude tento machrovský kousek letos překonán? Již tradičně bývá tato exhibice jedním z vrcholů celé akce.

Patnáctý ročník DESPERADOS HIGH JUMP nabídne také doprovodný program, kterého se bude moci účastnit každý, ať už jsou to workshopy na hrazdách, slack line nebo trampolínách. Novinkou oproti předchozím ročníkům bude exhibice akrobatického letce Martina Šonky. Ten pravidelně startuje v rámci celosvětové tour Red Bull Air Race. Diváci se tedy mohou připravit na divoké průlety akrobatického letadla přímo nad jejich hlavami. Návrat hlásí skupina akvabelistů KRASOPLAVCI, jež byla v minulosti třešinkou na dortu celé akce.

Foto: Studenta

Headlinerem hudební sekce angličtí Stereo MC's

Hlavní hvězdou letošní večerní party bude v Hřiměždicích anglické seskupení Stereo MC's ve speciálním DJ setu, který nepřinese o nic menší mejdan než jejich živé vystoupení. Slavná londýnská partička v čele s rapperem Robem Birchem předvede strhující show.

Další perličkou bude exkluzivní vystoupení legendární české hip hopové skupiny Indy & Wich. Line up doplní ještě francouzští Loo & Placido, kteří svými energií nabitými sety baví publikum po celém světě. A to není vše, více ale zatím organizátoři prozrazovat nechtějí. O zábavu bude jako vždy dobře postaráno a občerstvení všeho druhu bude zajištěno.

Foto: Studenta

Vstupné je výhodnější zakoupit s předstihem

Vstupenky na akci DESPERADOS HIGH JUMP 2014 je výhodné zakoupit s předstihem. Cena v lístku, který lze pořídit v síti Tickestream, je 500,-Kč. Nabídka vstupenky za tuto cenu je časově omezena do konce června. Poté budou do prodeje uvolněny vstupenky za cenu 700,-Kč. Ten, kdo se rozhodne vstupenku zakoupit až na místě v den akce, si musí připravit 800,-Kč.

Více informací o celé akci naleznete na webu: http://www.highjump.cz

nebo na FB profilu: https://www.facebook.com/cliffdiving.eu.

Podívejte se na video z loňského ročníku zde.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější